דף הבית
מאמרי גישור
מהן הדרכים להתגרש נכון

מהן הדרכים להתגרש נכון

מהן הדרכים להתגרש נכון

ראשית, להסכים על כך שאם זה קשה לשבת יחד ולדבר, אז יש אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לאפשר דיון ענייני לגבי הדרך בה מתבצעים הגירושין – לגשר על הפערים בדרך ליצירת הסכמות. מגשרים הינם עורכי דין או בעלי ניסיון מהתחום הטיפולי או הכלכלי.
שנית, כדי להתגרש נכון, כדאי להתמקד בעובדות בשלב הראשון. לאסוף מסמכים, נתונים, לבדוק צרכים של ההורים, של הילדים כדי שבסוף התהליך כל אחד מהצדדים יעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית ורגשית. זהו האינטרס המשותף של שני ההורים.
שלישית, תנסו לבדוק במספר מקומות. חשוב להרגיש את הכימיה עם המגשרים, להרגיש שאתם יכולים לסמוך. להתגרש נכון באמצעות גישור דורש הסכמה בסיסית של שני הצדדים. ברגע שזו מתקבלת הדרך להסכם מאוזן והוגן סלולה.

האם גישור גירושין באמת עובד?

אנשים רבים שואלים:
"האם גישור גירושין באמת עובד?" התשובה פשוטה: כן. מנסיוננו, וכן מתוך שנים של מחקרים בנושא, זוגות מרוצים הרבה יותר מתהליך של גישור מאשר זוגות שהתגרשו אחרת. סביר להניח, שתהליך הגישור ייקח פחות זמן ויעלה פחות כסף מן האלטרנטיבות הקיימות.

הוולנטריות והנייטרליות בתהליך גישור גירושין יוצר תהליך שהוא אפקטיבי. שילוב של צד שלישי נייטרלי, מסייע למזער את הסיכונים הכרוכים בניהול מו"מ ישיר בין הצדדים, משום שהוא מכווין את הצדדים למו"מ יעיל ואפקטיבי, שואל את השאלות הנכונות מתוך ניסיון עם זוגות אחרים ודואג לכך שההסכם יהיה מאוזן ולטובת הילדים. תהליך גישור גירושין הוא התהליך המתאים לזוגות שהחליטו על גירושין בהסכמה.

בנוסף, היתרון המרכזי בתהליך גישור גירושין הינו שהוא משאיר אותך ואת בן/בת זוגך בשליטה על הגירושין. גישור לגירושין יוצר הבדל עצום בהחלמה מן הגירושין והמשך התפקוד בחייכם. הגישור מקל על ילדיכם בתהליך הכואב של הפרידה. מכיוון שהמידע בגישור הינו משותף, הגישור מאפשר לכם כבני זוג, להתמודד יחד כדי להוריד את ההוצאות הגדלות מעצם המעבר לבתים נפרדים, ובעזרת מגשרים מיומנים, למצוא את הדרך המתאימה לכם ביותר לסיים את הסכסוך ולהמשיך לחיים חדשים.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...