איריס אהרון

מגשרת, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת
איריס אהרון גישור שולם

אל עולם הגישור הגעתי מעולם הטיפול. אני מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובזוגות. בעבודתי כמטפלת נתקלתי לא אחת במצבים קונפיקטואליים אשר טלטלו ופגעו במערכות יחסים, הן בתחום הזוגי והן בתחום המשפחתי. המקום הזה, של קונפליקטים בעבודה הטיפולית, היה זה שפתח צוהר עבורי לעולם הגישור.

קונפליקטים הינם בסיס עבודת הגישור. אני מוצאת את עצמי משתמשת במיומנויות טיפוליות לפתרון קונפליקטים בתהליך הגישורי, כמו גם, במיומנויות גישוריות בעולם הטיפול. אני מאמינה, ששילוב ידע גישורי וטיפולי עשוי לסייע עד מאוד להביא את מערכות היחסים למקום המיטבי שלהם.

בתהליך גישור, ישנם רגעים מכוננים בהם מעורבות תחושות רגשיות, סגנונות תקשורת, אמונות ועמדות (בין אם בין בני זוג או בתוך משפחה). שילוב הידע  והנסיון שלי מעולם הטיפול והגישור יחד, מאפשרים לצדדים לקבל את מיטב הכלים למצוא פתרון לקונפליקט. שינוי התקשורת, ראיית האחר והגעה להסכמות משותפות מאפשרים לצדדים לייצר תנועה המאפשרת לסיים את הקונפליקט.

הידע הרב שרכשתי מלמידה ומנסיון מקצועי לאורך השנים, סייע לי רבות להסדרת העניינים הקשורים בילדים, ובמתן מענה רגשי להורים במצב משברי וקשה כל כך של פרידת הורים. כמגשרת בשוֹלֶם, אני מלווה הורים בבניית תוכניות הורות לזוגות העומדים בפני גירושין, הכוונת הורים ומתן כלים להתמודדות עם קשיים שחווים הילדים בעקבות הפרידה, ומציאת דרך לשיתוף פעולה בין ההורים לטובת חוסנם של הילדים.

אני מאמינה, כי כאשר הרבדים הרגשיים מקבלים מענה בתוך חדר הגישור, נבנות הסכמות, המאפשרות להגיע להסדרים באופן מהיר ולסיום התהליך.

השכלה פורמלית

  • ייעוץ חינוכי במסלול עם תיזה (MA), אוניברסיטת בר-אילן 2004
  • ייעוץ חינוכי BA, אוניברסיטת תל-אביב 1992-1996

לימודי תעודה

  • תוכנית להכשרת מנחים במיניות מטעם אוניברסיטת תל-אביב. 2001-2002
  • תכנית תלת שנתית להכשרה בטיפול משפחתי וזוגי, אוניברסיטת תל-אביב, ביה"ס לעבודה סוציאלית. 2001-2004
  • תכנית דו-שנתית להכשרת מנחים לעבודה קבוצתית עם זוגות ומשפחות, ע"פ מודל PAIRS, אוניברסיטת בר-אילן 2001-2002
  • קורס גישור בסיסי בשוֹלֶם, 2017
  • קורס גישור משפחתי בשוֹלֶם, 2018
  • פרקטיקום בשוֹלֶם, 2018

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...