דף הבית
צוות המגשרים
אסנת עין דור-חצב

אסנת עין דור-חצב

פסיכולוגית, עורכת דין, מגשרת
אסנת עין דור חצב מגשרת

אני עוסקת בתחום הגישור למעלה מעשור. תחילה גישרתי במחלקת הגישור של משרד עורכי הדין "שלמה כהן ושות", בגישורים רבים בתחומים העסקיים והמשפחתיים ובהמשך, ועד היום, בשוֹלֶם בגישורים בתחומי המשפחה והעסקים המשפחתיים. אני מגשרת מוסמכת הנכללת ברשימת המגשרים של הנהלת בתי המשפט.

אל עולם הגישור נחשפתי במהלך לימודי הפסיכולוגיה והמשפטים, ובהמשך, לאחר התמחות במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, גיליתי מרחב שאפשר לי להביא לידי ביטוי ידע וכלים מתחומי היחסים הבינאישיים והפסיכולוגיה כמו גם מתחומי המשא ומתן וקבלת החלטות.

במהלך השנים גישרתי במאות גישורים בתחומים משפחתיים, זוגיים, עסקיים וקהילתיים, וכן לימדתי גישור במסגרות שונות.

הגישור הוא חלק מרכזי בחיי האישיים והמקצועיים. אני מאמינה בכוחו של התהליך הגישורי לייצר תקשורת אחרת בתוך מצבי קונפליקט, כזו המאפשרת לצדדים לראות האחד את השני, ולהביא לשינוי באמצעות הסכמות מיטיבות.

עם השנים העמקתי את הידע וההבנה שלי במערכות יחסים ובגורמים המשפיעים על ההתנהלות הבינאישית והחברתית שלנו, ובמקביל להיותי מגשרת, אני פסיכולוגית חברתית ומטפלת בתחנה לטיפול משפחתי וזוגי.

אני מאמינה בבני אדם וביכולתם לשנות סיטואציות מורכבות, ומקפידה לייצר בתוך תהליך הגישור את המרחב המאפשר הגעה להסכמות המבוססות על הצרכים המשותפים כמו גם הייחודיים של כל אחד מהצדדים. אני מאמינה כי צורת החשיבה המתהווה בתוך חדר הגישור ממשיכה ללוות את הצדדים גם לאחר סיום התהליך.

  • M.A. בפסיכולוגיה חברתית, החטיבה ליחסים בינאישיים, המרכז הבינתחומי הרצליה, בהצטיינות. רשומה בפנקס הפסיכולוגים.
  • .B.A בפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה.
  • LL.B. הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת חיפה. חברה בלשכת עורכי הדין.
  • לימודי טיפול משפחתי וזוגי במכון שינוי – המרכז הישראלי לתהליכי שינוי במשפחה, בפרט ובארגון.
  • קורס מדריכי פרקטיקום, הנהלת בתי המשפט.
  • קורס גישור משפחתי, לשכת עורכי הדין.
  • קורס גישור, "גומא", המרכז הישראלי לגישור.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...