מתן גט - מסלול אקספרס לגירושין בהליך גישור | שולם
גישור שולם
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

להרחבה בנושא

arrow-down3, arrow-down, download, bottom

אין ספק שהביטוי "פירוק שיתוף" הוא מאיים. הוא יכול להיות מדומה לפירוק של מטען חבלה או חבית חומר נפץ, אשר כל תזוזה שאינה במקומה תפוצץ מיד...

 
האם החבלן שלך הוא עו"ד, מגשר או גם וגם?
 
ישנם עורכי דין שישלחו אותך כמו רובוט להתפוצץ עם החבית.
ישנם כאלה שיבטיחו לך שהם מסוגלים לנטרל את הפצצה וכן יבטיחו הרים וגבעות: נטיל עיקולים, נבריח כספים, נגן עליך, נדפוק אותו או אותה. פירוק שיתוף כזה הוא מסוכן מכמה סיבות:
1. השליטה לא בידיים שלך אלא בידיו של עוה"ד שלך ושל השופט או השופטת שימונו על מנת לפסוק בענייניך.
2. אין לך שום ודאות לגבי תוצאותיו של פירוק שיתוף כזה.
3. ייתכן וגם אתם וגם הילדים שלכם ייפגעו קשות מה"ריקושטים".
 
ברור לכולנו כי פירוק שיתוף דורש מיומנות, ידע, ניסיון וגם קצת מזל...מגשרים מיומנים, יעזרו לכם לפרק את הפצצה יחד. בכוחות משותפים נבנה הסכם פירוק שיתוף, כאשר כולם מכוונים ל"פירוק שיתוף" מאוזן והוגן המשאיר כל אחד מההורים והילדים מסוגלים לחיות חיים מכובדים ומלאים גם לאחר הפרידה.

האם ניתן לקבל גט ללא בית דין? 

התשובה היא שהסמכות בענייני הגירושין עצמם ניתנה במדינת ישראל לבית הדין הרבני בלבד במקרה של בני זוג יהודיים. לכן התשובה היא כי גט ניתן לקבל בבית הדין בלבד. חשוב לציין, שכאשר בני הזוג מסכימים להתגרש בצורה מכובדת ופועלים מתוך הבנה הדדית ודאגה לילדים - בית הדין אינו מנסה להתערב בשיקוליהם וניתן גט באופן מיידי.
לדוגמא: בעל שלא רצה להתגרש ולתת לאשתו גט, מכיוון שהאמין שניתן לשקם את מערכת היחסים. האשה, ניסתה בשלב הראשון לקבל גט בכוח, אולם לאחר שהבינה שדרך מאבקים משפטיים הפגיעה רבה בילדים ובה פנתה לתהליך גישור ב'שולם'. לאחר 5 פגישות גישור, חתמו הצדדים על הסכם, אישרו בביהמ"ש ונסעו יחד לרבנות לצורך הסדרת ענייני הגירושין מהבחינה ההלכתית.
 

גט

גט הוא בד"כ השלב האחרון בתהליך. במקרים מסוימים ניתן להסכים על מתן גט תוך השארת המחלוקות פתוחות.

כאשר הצדדים חותמים על הסכם גירושין שנעשה בתהליך גישור-גירושין הדרך לקבלת גט הינה באמצעות "מסלול אקספרס" בבית הדין הרבני. בית הדין, מקבל מבני הזוג את ההסכם שאושר בפני ביהמ"ש לענייני משפחה, מוודא שהצדדים חתמו עליו מרצון, ובדרך כלל בפגישה אחת מגיעים נותן הבעל גט לאשה ובכך מסתיימים הנישוא
בכל שאלה צרו איתנו קשר...

להרחבה בנושא לחצו: