דף הבית
מאמרי גישור
גישור לקראת רילוקיישן

גישור לקראת רילוקיישן

עומדים בפני רילוקיישן/מעבר בעקבות עבודה?

אם רק המחשבה לעבור למקום אחר מלחיצה אתכם ומבלגנת לכם את החיים?

מעבר/רילוקיישן בעקבות גירושין, מעבר למדינה ו/או לעיר אחרת הינו תהליך המורכב מקבלת החלטות – כל תזוזה מסוג כזה מעלה שאלות, לבטים, חששות ודורשת הכנה ותיאום ציפיות.

 

אתם בדרך לקבל החלטה על רילוקיישן?

בדיוק בשלב הזה שבו הכול נראה כמו חלום שהתגשם חשוב להסתכל למציאות בעיניים. רגע לפני שאתם מתחילים את תהליך ההתארגנות, עצרו וחישבו.
מעבר הוא שינוי המלווה בהתמודדות של כל אחד מבני המשפחה. תהליך כזה כרוך בשינוי סביבת מגורים ולעיתים אף בשינוי אופי החיים – מהארץ לחו"ל ובחזרה, מעיר אחת לאחרת. מעבר עשוי לדרוש ניתוק קשרים מוכרים ויצירת קשרים חדשים, כמו גם הסתגלות למקום חדש, למסגרת חדשה ולעיתים לשפה זרה ולאתגרים חדשים.

ההתמודדות של כל אחד ואחת עם אותם מעברים היא בעלת גוון וסגנון ייחודי ואישי. אלו דברים יכולים להקל עלי במעבר ולהפוך אותו לחיובי רצוי ומוצלח? איך אוכל להתכונן לקראתו? כיצד אוכל להיות במיטבי? מה הדברים שעלי לקחת בחשבון וממה עלי להתעלם? איך אצליח לנווט את השינוי לטוב?
הנושאים העומדים על הפרק עלולים לגרום למצבים מתוחים וקונפליקטים רבים. הזדמנויות חדשות מול אתגרים מורכבים כפרט כזוג או כמשפחה. איך בוחרים הכי טוב עבור כולם?

המשמעות הכי גדולה של מעבר הינה שינוי. רב הדברים הטובים והרעים בחייך עומדים להשתנות. לכן רובנו בדרך כלל מתנגדים לשינוי כאשר הוא מופיע באופק. יש מספר קטן של שינויים בחיים שהם יותר משמעותיים ממעבר למקום אחר, אם לצורך עבודה ואם מכורח נסיבות והגם שזה יכול להיות מאיים אפשר להכיל זאת. קשיי הסתגלות עשויים להתבטא בגילויי חוסר ביטחון וחרדה, בירידה בדימוי העצמי,

בהסתגרות ובגעגועים, ואצל ילדים בנסיגה לשלבי התפתחות מוקדמים, בתלונות על כאבי בטן או ראש, בעצבנות וחוסר שקט, ולעיתים בהתנהגות תוקפנית. ככל שהפער בין סביבות המגורים גדול יותר ההסתגלות ממושכת יותר. קשיי הקליטה במקום החדש תלויים גם בגיל – אופן התמודדותם של ההורים עם המעבר משפיע במידה רבה על תגובת הילדים. הורים המדגישים את החיוב שבמעבר ועם זאת אינם מסתירים קשיים ולבטים, מעניקים לילדיהם מודל של מי שבכוחו להתגבר על קשיים ומסייעים להם להסתגל. לבקש ממישהו לנדוד אתך למקום אחר, זר ומרוחק זה עניין גדול. ילדים נעשים מוטרדים מהצורך להתנתק מבית הספר וחברים. משמעות המעבר היא לעיתים נטישה של כל מה שמוכר לכם ולכן ככל שתהיה הכנה טובה ותיאום ציפיות, כך תפחת ההתנגדות ויפחת הלחץ והמתח.

למה מומלץ לפנות לגישור?

הליך הגישור מוגן בסודיות!
בהליך מסוג זה הצדדים נוטלים חלק פעיל בקבלת החלטות.
הכנת מתווה – סיוע בקביעת מטרות אישיות ומשפחתיות.
מפגשים מעשיים (המפגשים אינם טיפוליים) יחד עם תמיכה במערבולת הרגשית הלגיטימית.
סיוע בקבלת החלטות המיטיבות לכולם על ידי צד שלישי ניטרלי – המגשר.
קבלת החלטות והגעה להסכמות הדדיות תוך שיתוף פעולה.
לפעול יחד באווירה רגועה כדי למנוע קונפליקטים ומתחים.
מציאת רעיונות ופתרונות הוגנים ומאוזנים והענקת כלים למניעת קונפליקטים עתידיים.

החיים הם לעשות את ההחלטות הנכונות עבורכם ולהתקדם תנו לנו לאפשר לכם נחיתה רכה המונעת מאבקים וקונפליקטים.

אם את מחפשים מגשר מומלץ – קראו את סיפורי הגישור של לקוחותינו >>

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...