גישור משפחתי | שולם - בית לגישור

להרחבה בנושא

גישור שולם
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
arrow-down3, arrow-down, download, bottom

סכסוך משפחתי הינו מצב נפוץ למדי בישראל. כמעט ואין משפחה בה לא קיימים סכסוכים משפחתיים. באופן טבעי, ניתן לפתור סכסוך משפחתי באמצעות מו"מ ישיר בין הצדדים, שמטרתו ללבן את נושא הסכסוך ולהבין טוב יותר את הצרכים והרצונות של כל צד המעורב בסכסוך. אולם, ישנם מצבים בהם הצדדים לסכסוך לא מצליחים לתקשר את תחושותיהם, ובמקרים קיצוניים במצבים אלו הסכסוך המשפחתי הופך להיות נתק במשפחה. במצבים של נתק במשפחה, לא רק הצדדים סובלים, אלא המשפחה כולה מושפעת מכך. ב'שולם' אנו נעזרים בשיטות מתוך עולם גישור ויישוב סכסוכים על מנת לסייע לצדדים לקבל מענה על צרכים, רגשות, רצונות ובכדי ליצור שינוי אמיתי אנו זקוקים להיענות של שני הצדדים לסכסוך. 
  


הכלל הראשון הוא לפתור סכסוך כשהוא קטן. "תפוס בקטנות לא יבואו בגדולות". הרגשות הולכים ומתגבשים גם אם חיוביים וגם אם שליליים. לכן, רגשות שלישיים עלולים לגרום לכך שנתק יווצר. בין אם סכסוך קשור אלייך באופן ישיר או עקיף, כי אז יש בידיך לעשות המון על מנת להשפיע על התנהלותו. 
הדרך לפתור קונפליקט עשויה להיות קלה או מסובכת. הכל תלוי ביכולת התקשורת בין הצדדים.
ישנן מספר דרכים מקובלות לפתרון קונפליקט:

1. הכרעה באמצעות שופט/בורר
2. ניהול משא ומתן ישיר בין הצדדים
3. פתרון קונפליקט באמצעות צד שלישי - מגשר נייטרלי.
 
ברור שהדרך הזולה ביותר במקרה של זיהוי מוקדם של קונפליקט הינה באמצעות ניהול משא ומתן ישיר בין הצדדים. כל אחד מהצדדים שוטח את טענותיו, ואם יש ביכולתם של הצדדים להקשיב ולהבין את הצרכים של האחר, הרי שכל קונפליקט ניתן לפתרון.
במקרים קיצוניים, בהם אין הצדדים מסוגלים לשבת ולדבר, ואינם מסוגלים לקבל החלטה מוסכמת, הכרעה באמצעות שופט/בורר בפוסק "מי צודק" עשויה להועיל. אולם, במקרה כזה, היכולת של הצדדים לשלוט בתוצאה וכן ניהול הסיכונים האפשריים במקרה של החלטה שאינה "לטובתי" גורמים לאנשים רבים להעדיף תהליך פתרון קונפליקט באמצעות גישור.
כיצד מתבטא גישור משפחתי?
 
גישור הוא משא ומתן בין צדדים המנוהל באמצעות גורם שלישי, מגשר (אחד או יותר) שמטרתם לסייע לצדדים להגיע להסכמות באמצעות הבנת הצרכים והאינטרסים של כל אחד מהמעורבים בקונפליקט תוך שימוש בעלי גישור.

כלי הגישור הינם עוצמתיים מאד בכל הנושא של פתרון קונפליקטים ויחסים משפחתיים. המקרה הקלאסי בו גישור עובד באופן יעיל ביותר הינו גישור-גירושין. בענייני משפחה, מדובר בדיני נפשות והחשיבות ביצירת הסכם מאוזן והוגן עבור ההורים והילדים הינה קריטית.

מגשר נייטראלי במצב של סכסוך משפחתי יכול להנחות אתכם בפתרון הסכסוך. 

גישור משפחתי

מסכסוך משפחתי לצמיחה וחיזוק המשפחה
בכל שאלה צרו איתנו קשר...

להרחבה בנושא לחצו:

איך כדאי לנהוג במצב של סכסוך משפחתי?

גישור משפחתי