שלום בית: שיקום הנישואין בהליך גישור ייחודי - שולם
גישור שולם
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

להרחבה בנושא

arrow-down3, arrow-down, download, bottom


הסכם שלום בית ולחלופין גירושין הינו הסכם המתאים לזוגות אשר נמצאים בסכסוך אך עדיין אינם החלטיים לגבי רצונם להתגרש, ומעדיפים להגיע להסכמות כאשר רמת הכבוד והאמון ביניהם הוא גבוה.  
 

בכל שאלה צרו איתנו קשר...

שלום בית

מהם רכיבי שלום בית ולחליפין גירושין?


הרכיב הראשון הוא רכיב שלום הבית. במסגרת ההסדר לשלום הבית, ישנם זוגות הקובעים את התנהלותם בתקופת שלום הבית ברמה ההצהרתית או המעשית. בכל מקרה, מנגנון מקובל הוא מנגנון המאפשר לכל אחד מבני הזוג להודיע על הפסקת תקופת שלום הבית ומרגע זה הופך ההסכם להסכם גירושין על כל המשתמע מכך. בנושא זה תוכלו לקרוא בעמוד המדבר על גישור גירושין.
 

מה צריך לקחת בחשבון בתהליך?


צריך לקחת בחשבון שמסלול זה כרוך בעלויות כספיות של שני תהליכים במקביל, וכן כי היכולת לגעת בנושאים הקשורים לפרידה יכולה להעצים את הזוג או לגרום למשבר עמוק יותר ביחסים. הדרך המומלצת היא לשבת יחד בנוכחות צד שלישי-מגשר שיוכל לעזור "לשפוך אור" על הנושא ולסייע לזוג לקבל החלטה.
 

מהם היתרונות בהסכם שלום בית?

אחד היתרונות המרכזיים של הסכם זה הנו שבני הזוג נמצאים ברמת אמון גבוהה יחסית ולכן הליך גישור עשוי לקרב אותם לידי יצירת פתרונות המתאימים גם למצב של שלום בית לרבות תנאים לקיומו וגם למצב של גירושין.

רמת האמון, היכולות להגיע להסכם הוגן, התנהלות נינוחה יותר וכן יכולת לשים מאחוריכם את הנושא הקשה ביותר שהוא חוסר הודאות, הם חלק מיתרונות התהליך. חוסר ודאות, לעתים קרובות יוצרת חסמים בפני בני הזוג מלהגיע לעבודה אמתית על הזוגיות. במסגרת שולם אנו מאפשרים לבני הזוג לערוך הסכם שלום בית ולחלופין גירושין לפני  או תוך כדי טיפול זוגי. 
 

איך עובד התהליך?

במסגרת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין אנו משלבים בעצם בין הסכם ממון לבין הסכם גירושין וכך יוצרים הסכם משולב אשר בד"כ קובע מנגנון מעבר ממצב של שלום בית למצב של גירושין ע"י הודעה של אחד מבני הזוג.הסכם זה, בדומה להסכמים אחרים יש לאשר בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני ע"מ ליתן לו תוקף של פסק דין.
 

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין דורש נכונות הדדית לנסות ולשקם את הנישואין וכדאי לקבוע במסגרתו את התנאים להצלחת הנישואין כמו: טיפול זוגי בו ינסו בני הזוג למצוא את נקודות החיכוך ביניהם ויעלו דרכים למניעתן.
 

מה נדרש לתהליך שלום בית?

פריטים שמקובצים יחד כסמל לשלום בית