שולם - בית לגישור משפחתי ועסקי - חישוב מזונות ילדים
גישור שולם
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

להרחבה בנושא

arrow-down3, arrow-down, download, bottom

 

דמי מזונות בעידן החדש עדיין מבוססים על חוקי הדין היהודי, וחישובם מורכב משני חלקים עיקריים: צרכים בסיסיים והכרחיים וצרכים מדין צדקה. לכאורה, האב אמור לשלם את המזונות לידי האשה עבור הילדים ללא קשר למידת מעורבותו. מוטלת עליו חובה אבסולוטית עד גיל 6 ועד גיל 15 חובה לספק את צרכיהם הבסיסיים וההכרחיים של הילדים. מעבר לכך, מדובר במזונות מדין צדקה.
מצב זה במקרים מסוימים מקשה על הרצון היכולת לקבל החלטות ביחס לחלוקת האחריות ההורית. בתהליכי גישור אנו עדים ליכולת בחירה של ההורים לגבי מודל חישוב דמי מזונות הילדים בין מודלים שונים. כאן, יוצג מודל חישוב דמי מזונות מיוחד המתאים להורים המעוניינים במשמורת משותפת או ברמת אמון ומודעות גבוהה.
 

מהם הפרמטרים החשובים לצורך חישוב דמי מזונות ילדים?

אחד הכלים השימושיים לחישוב דמי מזונות ברמה שוויונית הוא להתחשב בפרמטרים שונים על מנת לקבוע את המנגנון, את המודל ואת סכום דמי מזונות הילדים. כמה מהפרמטרים החשובים הם:
מהם הצרכים האמיתיים של הילדים?
האם הצרכים הללו ישתנו במהלך השנים? באיזו צורה?
מהי יכולת ההשתכרות של האב? של האם?
מהי רמת האמון בין ההורים?
מהי רמת התקשורת בין ההורים?
כמה זמן הילדים יבלו עם כל אחד מההורים?

מדוע חישוב דמי מזונות יכול להעשות ע"י ההורים בפגישת גישור?

המגשרים יוצרים סדר בבלאגן. אחת השיטות שלנו לעבודה יעילה היא להתחיל בבירור השאלות למעלה. בצורה כזו, מתקבלת תמונה מציאותית וברורה המצמצמת את אי הוודאות. ברור לכולם, שהאינטרס של כל אחד מההורים הוא שההורה השני יוכל לעמוד על הרגליים ולאפשר לילדים בזמן השהות איתו את המירב האפשרי.

לכן, חשוב לבדוק מה קורה ביום שאחרי הגירושין. כאשר כל אחד מההורים יהיה אחראי על בית משלו, רמת החיים באופן טבעי יורדת. יש צורך להצמצם לפחות בשלב הראשון, על מנת להתרגל למציאות החדשה גם מהבחינה הכלכלית.

התוצאה האופטימלית לאחר חישוב דמי מזונות ילדים היא תוצאה מאוזנת. כל אחד מההורים יוכל לחיות חיים מכובדים, הצרכים הבסיסיים ביותר יהיו מסופקים: בטחון כלכלי, יכולת להיות הורה חזק למרות המשבר הקשה, מתן גבולות אחידים לילדים מהצד האחד - הכלה ואמפטיה מהצד השני. הקושי הוא עצום, אולם הדבר אפשרי ברוב המקרים. כל מה שצריך זה להבין מהו הצורך ומהי הדרך למלא אותו. כאשר מנתקים את הבעיה הכלכלית מהעוצמות הרגשיות שעולות באופן טבעי ממשבר הגירושין מוצאים פתרונות.

איזה מודל מזונות יכול להתאים להורים הנמצאים ברמת אמון ומודעות גבוהה?

מודל מיוחד הוא מודל בדמות חשבון משותף המיועד להוצאות הילדים. כל אחד מההורים מפקיד כספים לחשבון על פי קריטריונים שפורטו בפרק זה. ההורים ממנים את הוצאות הילדים מחשבון זה ויש להם בקרה מלאה על משיכת הכספים. בצורה כזו, המידע על פעילויות הילדים, האחריות על קבלת ההחלטות בנושאים החינוכיים, החברתיים, הרגשיים והרפואיים של הילדים עובר בין ההורים באופן שוטף.
 

חישוב מזונות ילדים

איך מגיעים להסכמות בנושא מזונות הילדים?

בתהליך שיטתי ומובנה המבוסס על צרכי הילדים ויכולות ההורים, נבנה יחד אתכם את המודל המתאים למשפחה שלכם אשר יאפשר לשני ההורים ובעיקר לילדים לצלוח את משבר הגירושין ולחיות בכבוד לאורך הזמן.

בכל שאלה צרו איתנו קשר...

להרחבה בנושא לחצו: