דף הבית
מאמרי גישור גירושין
מוניטין ונכסי קריירה

מוניטין ונכסי קריירה

חלוקת מוניטין ונכסי קריירה היו נושא מורכב וטעון מאד להליך הגישור

יכולת המגשרים להקשיב למטענים הרגשיים ולהגיע להסדר הוגן המבוסס על החוק וערכי המוסר הפנימיים שלכם מביא לתוצאות מוסכמות והוגנות.

ענף ההייטק האטרקטיבי והפורה וכן ענפים אחרים בהם נוצררים פערי השתכרות גדולים, יצרו בשנים האחרונות אנשים רבים שכתוצאה מעבודתם, הפכו לבעלי נכסים וממון רב אשר מוגדרים כ"לא ממומשים", קרי, נכסים אשר שווים לא ניתן לשערוך בהווה או ששווים אינו מוגדר. דוגמאות לנכסים כאלו הינם אופציות, מניות, חברות סטארט-אפ , קניין רוחני, מוניטין ועוד.

הבעייתיות בהגדרת שווי נכסים אלו מקבלת משנה חשיבות בעת תהליך גירושין בו אחד מהצדדים או שניהם אנשי הייטק. חלוקת נכסים אלה בדרך אשר תיצור מצב שוויוני והוגן הינה קשה ובמקרים רבים עלולה להביא לשנים רבות של דיונים משפטיים מורכבים אשר מעכבים את סיום הליך הגירושין ופוגעים עוד יותר ביחסי הזוג המתגרש ובילדיהם.

  • מה אומר החוק?

באופן כללי ובהעדר הסכם ממון ניתן לומר כי על פי סעיף 5 לחוק יחסי ממון, נכסים וממון שנצברו על ידי בני הזוג במהלך תקופת הנישואין, מיום הנישואין ועד יום הגירושין, הינם רכוש משותף אשר יש לחלק באופן שווה בין בני הזוג. נכסים וממון שנצברו על ידי אחד מבני הזוג, לפני תקופת הנישואין או לאחר סיומה, אינו משותף, כמו גם מתנות מבני משפחה וירושות (אפילו אם אלו ניתנו במהלך תקופת הנישואין ובלבד שבן הזוג לא ביצע פעולה המעידה על שיתופן).

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...