שולם - בית לגישור משפחתי ועסקי - פרקטיקום בגישור
גישור שולם
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

להרחבה בנושא

arrow-down3, arrow-down, download, bottom
אז למדת גישור והשקעת ויש לך תעודת מגשר,
אבל איך תקבל תיקים מבית המשפט בלי פרקטיקום?
כבר הגעת לגשר, לא תעבור אותו?!
אנו נמצאים בעידן של רגולציה ותקנות, בו נקבעות אמות המידה לכניסה לרשימת המגשרים המקבלים תיקים מבתי המשפט השונים. השתתפות בפרקטיקום היא אחד מהתנאים הבסיסיים לכניסה לרשימה זו.

קורס הפרקטיקום, התכנית להתנסות מודרכת בגישור, הינה תכנית הדגל בעולם ההכשרה הגישורי. זוהי תכנית עשירה, מגוונת, יסודית ומעמיקה, שמטרתה להוביל את המגשר בהתנסותו בעולם המעשי של הגישור. במהלך הפרקטיקום יוטמע הידע אשר נרכש בקורס הגישור הלכה למעשה בגישורים המבוצעים בפועל על ידי המשתתפים.

התכנית מיועדת למגשרים אשר סיימו קורס גישור בסיסי ומעוניינים להיות בקדמת עולם הגישור, להעמיק וליישם את הידע התיאורטי שרכשו במהלך קורסי הגישור, ולשכלל את יכולותיהם וידיעותיהם. ההתנסות כוללת כלים, מיומנויות וטכניקות מתקדמות בגישור הלכה למעשה בתיקים אמיתיים הנשלחים לבית ׳שולם׳ מבית המשפט לתביעות קטנות, תוך הדרכה וליווי של מנחי הפרקטיקום.

את התכנית מובילים מגשרים מנוסים ומקצועיים, בעלי שנות ניסיון רבות בניהול הליכי גישור מגוונים ומורכבים, המוסמכים מטעם הנהלת בתי משפט להדרכת פרקטיקום.
פרקטיקום בגישור - התכנית להתנסות מעשית בגישור
למה לעשות פרקטיקום בבית 'שולם'?

בית 'שולם' עוסק בפרקטיקת הגישור למעלה מ-12 שנים. מתוך תפיסות וניסיון שהתגבשו במהלך הפרקטיקה מקצועית, קורס הפרקטיקום  של 'שולם' הינו המקיף, המעמיק והארוך ביותר ביחס לקריטריונים שנקבעו על ידי הנהלת בתי המשפט ומבוסס על מה שעובד בפועל.  מעבר לכלי הגישור והמשא ומתן הקונבנציונליים, יתנסו המגשרים גם בכלים מעולם המיינדפולנס המאפשרים יכולות הקשבה ונוכחות מיטיבה של המגשר בחדר הגישור.

המנהל המקצועי של הקורס שהוא המדריך הראשי, הינו מהשורה הראשונה של קובעי המדיניות בארץ.

הפרקטיקום מורכב מקבוצה אינטימית של עד 8 משתתפים הנבחרים בקפידה ועוברים יחד, בהובלת מדריכי הפרקטיקום, תהליך אישי וקבוצתי של גיבוש זהות מקצועית כמגשרים. הגישור בתיקים אמיתיים מביא להכרות משמעותית עם הזירה הגישורית המעשית כמו גם עם המשתתף עצמו כמגשר – המשתתף יגלה את החוזקות שלו, היכולות שלו והאתגרים העומדים בפניו, וכל זאת תוך השתפרות וצמיחה מתמדת.
הפרקטיקום מקנה למשתתפים התנסות בפועל עם אנשים הנמצאים בסכסוך אמיתי, העמקה בהיבטים תיאורטיים תוך קבלת משוב ממגשרים מנוסיםומועבר ע"י צוות רב תחומי מעולמות המשפט והטיפול.

כל משתתף בפרקטיקום יגשר לפחות ב-6 מקרים אמיתיים, אחד מהם יחד עם מדריך מנוסה והשאר עם המשתתפים האחרים (בצמד). התיקים ייספרו למשתתפים כחלק ממסגרת הניסיון הנדרש על ידי הנהלת בתי המשפט .

צוות ההדרכה:
 
מיקי ליכטנשטיין: מגשר, נוירופסיכולוג ומי שכיהן בתפקיד הממונה על ההדרכה במרכז הארצי לגישור וליישוב סכסוכים במשרד המשפטים וכיום מרצה מבוקש בארץ ובעולם. בנוסף, מיקי הינו חבר בועדה המייעצת לתקנות בתי המשפט (רשימת מגשרים),  ויש לו ניסיון במתן משוב והדרכה למגשרים ותיקים באלפי תיקים (מגשרי מהו״ת).

ניר בן-נון: מגשר ועו"ד, מייסד 'שולם', מדריך פרקטיקום מטעם הנהלת בתי המשפט.  

אסנת עין-דור חצב: מגשרת, פסיכולוגית  ועו"ד, מדריכת פרקטיקום מטעם הנהלת בתי המשפט.

למי מיועדת התכנית?

מגשרים בוגרי הכשרה בסיסית בגישור בהיקף של 40 שעות לימוד לפחות או קורס הכשרה בענייני משפחה בהיקף של 60 שעות לפחות.

בעלי תואר אקדמי בתחום כלשהו ממוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

בעלי חמש שנות ניסיון לפחות בתחום עיסוקם המקצועי. עדיפות תינתן לבעלי חמש שנות ניסיון רצופות בתחום העיסוק המקצועי.

פרקטיקום  - מה עושים בפועל ?

התוכנית עשירה ומגוונת, בת 20 מפגשים בני חמש שעות (סה"כ 100 שעות), הכוללת סדנאות תוכן בנשואי חוק ומשפט, סוגי ואופי הסכסוכים בבתי משפט לתביעות קטנות ובבתי משפט השלום, תיאום גישורים, מתן וקבלת משוב, הסדרי גישור, מיומנויות מתקדמות בגישור, הכרות מעמיקה עם מאמרים ותיאוריות בתחום הגישור תוך יישומם בשטח. התכנית תתקיים במרכז 'שולם' בו מתקיימים מזה למעלה מעשור, מידי יום, גישורים רבים ומגוונים. בתוך כך, חניכי הקורס ייהנו מהניסיון המצטבר וההכשרה המתקדמת של מנחי התכנית וצוות 'שולם' בעולם הגישור.  

את התכנית תלווה כל העת גישת המיינדפולנס בגישור, באמצעותה יחשפו משתפי הקורס לפרספקטיבה נוספת על עולם הגישור תוך הכרות עם טכניקות מתקדמות של ניהול קשב, נוכחות, יצירתיות והתבוננות.

היקף הקורס:
20 מפגשים של 5 שעות (שעון).

מועד הקורס:
ימי ראשון החל מ- 11 בנובמבר בין השעות 15:30 ל-20:30.

מיקום הקורס:
'שולם' – בית לגישור משפחתי ועסקי - רוטשילד 103 ת"א.  
 
או השאירו פרטים ונחזור אליכם:
איך מתקדמים?

התקשרו עכשיו 077-9974695