דף הבית
גישור גירושין
גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

כי אפשר גם להתגרש אחרת

אם חשבתם שגירושין הם תהליך קשה וכואב, בהרבה מקרים אכן גירושין יכולים להיות תהליך קשה וכואב, אם לא מנהלים גירושין בחוכמה. במקרה כזה כל הצדדים נפגעים מתהליך הגירושין והכי גרוע היא העובדה שהילדים נפגעים מתהליך קשה של גירושין לכן כל כך חשוב כל כך הכרחי  לנהל של תהליך גירושין בצורה חכמה ועדינה כך תוכלו להפוך את הגירושין לתהליך פחות טראומטי ולא לגרור את כל הצדדים לידי משבר.

לנהל גרושין בחוכמה

תהליך גירושין שאתם מנהלים בצורה נכונה על ידי גישור ושיתוף פעולה, יפגעו פחות בכם שני הצדדים, הם יפגעו פחות במשפחה המורחבת ופחות יפגעו בילדים. הוכח באין ספור מקרים כי גירושין בהסכמה שהושגו בתהליך של גישור היו כואבים ופוגעים פחות לכולם גם מבחינה רגשית וגם מבחינה כלכלית.

הדרך הנכונה להתגרש

אז מהי הדרך הנכונה להתגרש? גירושין טובים הם מושג אפשרי אם שני הצדדים מוכנים לשוחח בצורה פתוחה  ואמיתית ביניהם. אם אתם לא מתייחסים לצד השני בתור אויב אלא כל צד מבהיר את כל הצרכים שלו ועושים יחד מאמץ להגיע להסכמה ולעמק השווה כך ששני הצדדים יקבלו את מה שהם רוצים. ניתן להגיע למצב של יציבות כלכלית לשני הצדדים בדרך של משא ומתן ולא בדרך של מלחמה קשה.

הפסקת אש למען הילדים

כאשר אתם מתגרשים ויש לכם ילדים נדיר שלא תצטרכו להישאר בקשר. גם אם לא תהיו נשואים זה לזה, עד יומכם האחרון תישארו הורים. כשאתם זוכרים שאתם נשארים הורים חשוב לזכור שלטובת הילדים צריך לדאוג ולא להלחם במלחמת חורמה בבן הזוג השני. זה לטובת ילדיכם שיהיה ביניכם קשר ידידותי וכך תוכלו לספק לילדים גם לאחר הגירושין מסגרת משפחתית שהיא אולי קצת אחרת אבל היא עדיין מסגרת משפחתית תומכת. גם אם תחיו בשתי בתים נפרדים ודאי תרצו לעשות הכול כדי לתת לילדים תמיכה הורית טובה.

בחירת מגשר טוב

מגשר טוב כמו המגשרים שלנו, יאפשר לכם לנהל משא ומתן פתוח ובטוח. משא ומתן שיכלול את הצרכים של שני בני הזוג. את המשא ומתן הזה מתרגמים להסכם. בתהליך טוב של גישור ההסכם ייצג את הרצונות ואת הצרכים של כל אחד מבני הזוג. יש אנשים שחושבים שקשה להגיע להסכם כאשר מתגרשים, אבל עם מגשר טוב כמו המגשרים שלנו, תגלו שניתן להגיע להסכם כזה בהצלחה רבה. במרכז שלנו עוזרים לבני הזוג להבין גם האינטרסים המשותפים ביניהם ולא מדגישים את מוקדי הסכסוך כמו שיש עורכי דין מסוימים שעושים.

המטרה העליונה שצריכה להדריך אתכם

גם אם אתם מרגישים שאין לכם מכנה משותף כרגע זה אינו נכון. חשוב לזכור שיש לכם מטרה אחת חשובה המטרה היא הטובה של הילדים שלכם. כדי שהילדים שלכם יזכו לחיים מכובדים חשוב שבני הזוג שלכם יחיו בכבוד. כאשר אתם מתגרשים בצורה של גישור בעזרת מגשרים כמו המגשים שלנו כך אתם גם  לא נשארים עם משקעים רעים מהקשר, ויכולים לסגור תקופה זו בחייכם מבחינה רגשית ולהמשיך הלאה ולפתוח דף חדש. במסגרת גישור איכותי ניתן להגיע בקלות לפשרה בנושא מזונות ולא להפוך את הדיון בנושא של מזונות למלחמה שאין לה סוף.

הצלחה של זוגות רבים

חשוב לראות נתונים בשטח וללמוד מניסיונם של בני זוג שכבר התגרשו בעבר. מחקרים מראים כי בני זוג שהתגרשו בצורה של גישור ידידותי כלומר בתהליך של גירושין בהסכמה נשארו במערכת יחסים טובה יותר בינם לבין עצמם מאשר בני זוג שהתגרשו בדיונים עוינים בבתי המשפט עוד יתרון של גירושן בהסכמה היא העובדה שאתם שולטים יותר במתרחש. בדיון רגיל בבית משפט שופט או בורר יכול להחליט עבורכם החלטות שאף צד לא מרוצה מהם. בגירושין בהסכמה ההחלטות שמתקבלות הן רק פועל יוצא של רצונות בני הזוג ושופט או בורר לא יכול לכפות עליכם החלטות או רצונות של בית המשפט. עוד יתרון של גישור הוא שתמיד אפשר לעזוב את הגישור אם רוצים. ולהעביר את הדיון לבית המשפט בעוד שאם אתם מדיינים בבית משפט לא תוכלו לעבור לתהליך של גישור ושל גירושין בהסכמה. כך שכדאי תמיד לפנות לתהליך של גישור ולנסות אופציה כזאת כאשר תוכלו תמיד בעתיד להעביר את הדיון לבית המשפט.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...