דף הבית
הסכם גירושין
הסכם גירושין שלום בית

הסכם גירושין שלום בית

מפתח לבנות הסכם שלום בית לחילופין גירושין הוא ליצור איזון בין הרצון והאמונה בבנייה מחדש של הזוגיות לבין הסדרת נושא הגירושין ללא אשליות.

שילוב בין מגשר-עורך דין לבין מגשרת מהתחום הטיפולי בתהליך ייחודי המתאים לזוגות אשר אחד מהם או שניהם מאמינים שאפשר להישאר יחד… 

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הינו הסכם המתאים לזוגות אשר נמצאים בסכסוך אך עדיין אינם החלטיים לגבי רצונם להתגרש. יתרונו של הסכם זה הינו שבני הזוג נמצאים ברמת אמון גבוהה יחסית ולכן הליך גישור עשוי לקרב אותם לידי יצירת פתרונות המתאימים גם למצב של שלום בית לרבות תנאים לקיומו והן למצב של גירושין.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין דורש נכונות הדדית לנסות ולשקם את הנישואין וכדאי לקבוע במסגרתו את התנאים להצלחת הנישואין כמו: טיפול זוגי בו ינסו בני הזוג למצוא את נקודות החיכוך ביניהם ויעלו דרכים למניעתן.

במסגרת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין אנו משלבים בעצם בין הסכם ממון לבין הסכם גירושין וכך יוצרים הסכם משולב אשר בד"כ קובע מנגנון מעבר ממצב של שלום בית למצב של גירושין ע"י הודעה של אחד מבני הזוג.

הסכם זה, בדומה להסכמים אחרים יש לאשר בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני ע"מ ליתן לו תוקף של פסק דין.

כאמור, היתרונות ביצירת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הינם רבים: רמת האמון, היכולות להגיע להסכם הוגן, התנהלות נינוחה יותר וכן יכולת לשים מאחוריכם את הנושא הקשה ביותר שהוא חוסר הודאות. חוסר ודאות, לעתים קרובות יוצרת חסמים בפני בני הזוג מלהגיע לעבודה אמיתית על הזוגיות.

במסגרת שוֹלֶם אנו מאפשרים לבני הזוג לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין לפני  או תוך כדי טיפול זוגי. גם כאן ישנם שיקולים לכאן או לכאן: עלויות כספיות של שני תהליכים במקביל, היכולת לגעת בנושאים הקשורים לפרידה יכולה להעצים את הזוג או לגרום למשבר עמוק יותר ביחסים. הדרך המומלצת היא לשבת יחד בנוכחות צד שלישי-מגשר שיוכל לעזור "לשפוך אור" על הנושא.

במסגרת ההסדר לשלום הבית, ישנם זוגות הקובעים את התנהלותם בתקופת שלום הבית ברמה ההצהרתית או המעשית. בכל מקרה, מנגנון מקובל הוא מנגנון המאפשר לכל אחד מבני הזוג להודיע על הפסקת תקופת שלום הבית ומרגע זה הופך ההסכם להסכם גירושין על כל המשתמע מכך. בנושא זה תוכלו לקרוא בעמוד המדבר על גישור גירושין.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

תפריט נגישות