דף הבית
הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין מקיף ומדויק ימנע מכם חיכוכים מיותרים לאורך השנים

הניסיון שלנו מראה כי בני זוג החותמים על הסכם גירושין מתוך הבנה, עומדים בו לאורך שנים, לעומת זוגות המקבלים פסקי דין כגזירה וממשיכים להתווכח עוד ועוד.

גישור הוא דרך ליישוב סכסוכים משפחתיים (ואחרים) מחוץ לבית המשפט. המגשרים מאפשרים לצדדים לשוחח באווירה נייטראלית תוך הקשבה וכבוד הדדי, להעלות פתרונות למחלוקות הרגשיות, המשפטיות והכלכליות, ולהגיע להסכמות שיביאו לסיום הסכסוך ברווח הדדי.

המגשר עוזר לכם לברור את מה שהכי חשוב לכל אחד מכם, ולקדם אותו. בנוסף, המגשר מסייע לכם, ההורים, לנהל מו"מ הוגן, שבסופו של דבר יביא להסכם בעל תוקף חוקי ומחייב, העונה על הצרכים והרצונות שלכם, לשביעות רצונכם. הסכם גירושין יספק את הצרכים של הילדים המשותפים שלכם. גישור חוסך הוצאות כספיות גבוהות, זמן יקר, ובעיקר סבל רב לצדדים המעורבים, וכל זאת תוך שמירה על טובת הילדים.

למה כדאי להגיע להסכם גירושין באמצעות גישור?

הסכם גירושין הינו תהליך טעון ומורכב ולכן, פעמים רבות, נושאים כמו משמורת, מזונות וענייני חלוקת רכוש עשויים לגרום למתח רב ולמחלוקות קשות בין הצדדים ואף "לתקוע" את התהליך כולו.

תהליך הגישור יסייע לכם:

 • להוריד מכם את הלחץ והמתח
 • ליצור עבורכם אווירה נינוחה ונייטראלית שתסייע ביישוב המחלוקות
 • לספק למגוון אפשרויות לקביעת דמי המזונות
 • לשמור על טובת הילדים
 • למזער את הנזק שנגרם לילדים כתוצאה מהגירושין
 • לגבש תוכנית הורות
 • להגיע להסכם הוגן ונכון עבור הילדים ועבור כל אחד מכם
 • לפתוח את ערוצי התקשורת (לעדכן ולהתעדכן) בענייני הילדים

דברו איתנו כאן:

למי מתאים הליך גישור?

גישור זוגי מתאים לזוגות שחווים משבר בזוגיות, זוגות לפני הליך של גירושין או במהלכו, וגם לזוגות גרושים הזקוקים לעדכון ההסכם:

משבר בזוגיות: זוגות הנמצאים בטיפול זוגי ורוצים להסדיר מצב של גירושין. היתרון בהסדרה בשלב זה הוא שלרוב הזוג מצוי בשלב אמון גבוה יחסית שיביא לנכונות להסכם הוגן יותר. זה מתאים גם למצב בו רק צד אחד רוצה להתגרש והצד השני עדיין לא יודע או לא בשל, והם מבקשים להסדיר עניינים באופן זמני, עד להבשלת התנאים להסכם סופי.

זוגות לפני גירושין: זוגות לפני גירושין שטרם התחילו את הליך הגירושין, יבחנו יחד את נושאי הפרידה לעומק באופן שקול ונינוח בסיוע מגשרים מומחים, שיסייעו להם להגיע להבנות ולהסכמות באשר לכל אחד מרכיבי ההסכם.

זוגות שנמצאים בהליך גירושין: תהליך הגישור עוצר את ההסלמה במערכת היחסים. מעורבות המגשרים מאפשרת לצדדים להתקדם ביתר קלות גם בנושאים הנוגעים להסכם הגירושין כמו: חלוקת רכוש, מזונות, קביעת תוכנית הורות וכו'.

זוגות גרושים: לעיתים לאחר הגירושין מתעורר צורך בשינוי הסכם המזונות הקיים (הגדלת מזונות או הפחתת מזונות). התקשורת שנוצרת בהליך הגישור מאפשרת דו-שיח הוגן ומציאת דרכים לשינוי ההסכם בהתאם לצורך או לקושי שהתעורר אצל אחד ההורים.

האם מדובר בתהליך ארוך?

תהליך גישור בגירושין יכול להמשך על פני מספר פגישות, אך הוא יכול להסתכם בפגישה אחת בלבד. הדבר תלוי במוכנות ובבשלות שלכם לתהליך, ברמת ההסכמה שקיימת ביניכם וכמובן ברמת המורכבות של המקרה. אנו ב'שוֹלֶם' עושים את מיטב יכולתנו לסייע לכם בהליך מהיר, נינוח ואפקטיבי לכל הצדדים.

מה קורה אם אינני מרוצה מהתהליך?

​גישור הוא הליך וולונטרי – רצוני, וההסכמות אליהם מגיעים בהליך הגישור הן לחלוטין בידיים שלך. במידה והכיוון אליו הולך הגישור אינו לרוחך, ישנה תמיד האפשרות להפסיקו. כל הסכם גירושין (או הסכם אחר) שיחתם בסוף התהליך – יהיה לשביעות רצונך ולהסכמתך המלאה.

האם התהליך מתאים גם במקרים מורכבים?

​כן. הליך הגישור יכול להתאים למגוון רחב מאוד של מקרים. קיימים  מודלים שונים מתוכם תוכלו לבחור את המתאימים לכם ביותר. כמו כן, קיימים פרופילים שונים של מגשרים בהתאם למה שמתאים לכם. יש כאלו שיחפשו את המגשר שמגיע מאסכולה טיפולית – מנחי הורים, פסיכולוגים וכדומה, ויש כאלו שיעדיפו מגשר מאסכולה משפטית כלכלית- עורך דין, רואה חשבון וכדומה.  הצוות ב'שוֹלֶם' הינו מיומן ומקצועי וערוך גם למקרים המורכבים ביותר.

האם יש להסכם הגירושין תוקף משפטי?

​הסכם גירושין שנערך באמצעות גישור, מקבל בסיומו תוקף משפטי והוא חוקי ומחייב כמו כל הסכם אחר שנחתם בבית משפט. הסכמי מזונות שנחתמו בהליך גישורי יוצאים לפועל בהצלחה רבה ובאחוזים גבוהים בהרבה מאלו הנחתמים בבית המשפט, וזאת בשל העובדה שהסכם בהליך גישורי נחתם לטובת כל הצדדים ובהסכמתם המלאה.

מה אנחנו צריכים לוודא שאנחנו מקבלים מהמגשר/ים?

תוודאו שאתם –

 • מקבלים  כלים ליצירת סדר בתהליך והפחתת חוסר הודאות העצום
 • זוכים לליווי מהרגע הראשון ועד לאישור ההסכם
 • מלווים על ידי צוות בעל ניסיון רב בתהליכי גישור בגירושין
 • חשים שמקשיבים לכם ואמפטיים לסיפור שלכם
 • מקבלים פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים

מה כולל הסכם גירושין?

מטרתו של הסכם גירושין הינו להסדיר את מכלול ענייני הגירושין ביניכם בכל אחד מהתחומים:

 1. הסדרת הגט בבית הדין הרבני.
 2. קביעת ענייני המשמורת – לרבות: אפוטרופסות, כיצד הסכם הגירושין משמר את טובת הילדים, דרכים לקבלת החלטות הנוגעות לילדים כגון עיצוב הערכים, חינוך, לימודים ובריאות. ישנם סוגים שונים של משמורת והם מותאמים באופן פרטני לכל משפחה.
 3. תוכנית הורות הכוללת הסדרי ראיה וביקורים – בימי שגרה ובזמן חופשות וחגים.
 4. מזונות ילדים – קביעת מנגנון התשלום של המזונות על בסיס צרכי הילדים ויכולתם הכלכלית של בני הזוג.
 5. איזון רכושי בין בני הזוג לרבות: חלוקת נכסים וכספים, זכויות סוציאליות, דירת המגורים, רכבים וכד'

מהי האווירה בה נערך הסכם גירושין ב'שוֹלֶם'?

ב'שוֹלֶם' הסכם גירושין נערך בדרך נעימה ובאווירה רגועה ככל הניתן באמצעות הליך גישור, ומאפשר לכם לסיים את הסכסוך מחוץ לבתי המשפט. ניסיוננו, וכן מחקרים מראים, שהורים מכבדים יותר הסכם גירושין שנערך בגישור שכן, הסכם גירושין כזה מבוסס על הסכמותיהם. אווירת גישור הינה אווירה של הידברות, מיקוד בפתרון בעיות ושיתוף פעולה בפתרון המחלוקות (גם אם מדובר בפרידה), לעומת אווירה בבית המשפט או בבית הדין שהינה אווירת יריבות ועימות בין הצדדים.

למי האחריות לסיום הסכסוך וליצירת הסכם גירושין?

השאלה למי האחריות לסיום הסכסוך ולבניית הסכם גירושין, נתונה בידי כל אחד מהצדדים. צדדים אשר אינם מאמינים כי בידיהם היכולת להגיע להסכמות (הסכם גירושין) והבנות הנוגעות לעתיד משפחתם, יפנו בד"כ לבית המשפט או לבית הדין הרבני בכדי ששופט חיצוני יכריע בעתידם ובעתיד המשפחה כולה. לעומתם, צדדים אשר מבינים כי האחריות על המשך התנהלות המשפחה היא בידם, עושים כל שביכולתם לפתור את הסכסוך באופן המתאים ביותר לצרכיהם ולצרכי הילדים.

מי מנסח הסכם גירושין בצורה משפטית?

​הסכם גירושין מנוסח באמצעות עורכי דין מתחום המעמד האישי. ישנה חשיבות רבה לבחירת עורך דין גירושין. בשנים האחרונות, ישנו מעבר ושינוי בדימויו של עורך הדין. ניתן לחלק את עורכי הדין בתחום באופן גס לשני סוגים עיקריים:

עורכי דין הדוגלים בפתרון של שופט לבעיות הצדדים – בד"כ מטפלים בסכסוך בין בני הזוג באמצעות הגשת תביעה לביהמ"ש או לבית הדין הרבני ותוך שימוש במניפולציות משפטיות כגון יצירת לחץ כלכלי, עיקולים, בקשות מדומות לשלום בית וכיוצ"ב, מביאים את בני הזוג למערכה משפטית ארוכה תוך גביית שכר טרחה של עשרות אלפי דולרים. החתימה על הסכם גירושין (או פסק הדין של ביהמ"ש) תהיה לאחר התשה כלכלית ורגשית ובד"כ רק לאחר מספר שנים הרוויות בהתדיינויות משפטיות.

עורכי דין המאמינים באחריות הצדדים לסיום הסכסוך – מחפשים את הדרך המהירה לסיום הסכסוך ולחתימה על הסכם גירושין מתוך ההבנה כי מדובר בדיני נפשותיהם של הילדים וההורים. עורכי הדין מבינים את האינטרסים והצרכים של כל אחד מבני הזוג תוך התייחסות למטענים הרגשיים הקשים של בני המשפחה הנובעים מהגירושין ויוצרים הסכם גירושין הוגן.

ב'שוֹלֶם' מנסחים את הסכם הגירושין עורכי דין שהם גם מגשרים המאמינים בגישה השנייה של יצירת הסכם הוגן המשקף את האינטרסים והצרכים של הצדדים ובעיקר – שם לנגד עיניו את טובת הילדים.

כמובן שחובה על הסכם גירושין להיות ברור לחלוטין לשני הצדדים על מנת להמנע מבעיות פרשנות בשלב מאוחר יותר לאחר חתימתו ואישורו. לכן, אנו מקפידים להעלות את כל השנוי במחלוקת בין ההורים ולתת לו ביטוי ופתרון מעשי בהסכם הגירושין.

כיצד מאשרים הסכם גירושין?

​עפ"י חוק יחסי ממון בין בני זוג, לאחר שהצדדים חותמים על הסכם גירושין, אנו מגישים אותו לאישור בפני ביהמ"ש לענייני משפחה ובדיון, אליו עורכי הדין מטעמנו  מצטרפים לבני הזוג, ההסכם מקבל תוקף של פסק דין.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...