דף הבית
גישור זוגי
פרידה מבוקרת

פרידה מבוקרת

אל תפרדו באופן אימפולסיבי!

גם אם אתם רוצים לבחון אפשרות של מגורים בנפרד, כדאי לתכנן ולתאם ציפיות למענכם ולמען הילדים. פרידה מבוקרת תסייע לכם לבחון האם יחד או לחוד ותאפשר שיקול דעת מיטבי. 

מהו תהליך של פרידה מבוקרת?

במצבים של תקיעות וחוסר יכולת להחליט האם להישאר יחד או להיפרד קיימת אפשרות לתכנן יחד פרידה מבוקרת.
להבדיל מפרידה ניסיונית או פרידה שנעשית בצורה אימפולסיבית, בפרידה מבוקרת לוקחים פסק זמן ובמקביל ממשיכים בתהליך טיפול ביחד ולחוד על מנת לקבל החלטות לגבי העתיד.

בתהליך מגיעים להסכמות בכל הנושאים החשובים לתקופת הפרידה המבוקרת כמו: ענייני הילדים, נושאים כספיים, הסכמות לגבי ההתנהלות בנפרד ועוד.

בתום התקופה שהוגדרה מראש, מקבלים החלטה מושכלת האם חוזרים לחיות יחד או עורכים הסכם גירושין.

דברו איתנו כאן:

  אני לא מצליח לקבל החלטה! מה לעשות?

  דרך המלך הינה להתחיל את תהליך הגישור מתוך הסכמה משותפת של שני בני הזוג לסיים את הנישואין בדרך מכובדת ועניינית לטובת הילדים ולמען חסכון כלכלי למשפחה.

  אולם, במקרים רבים ישנו חשש או בלבול לגבי הרצון האמיתי ומהי הדרך הנכונה להשיג את התוצאה הרצויה. במצב כזה, ליועץ / מגשר / עו"ד ישנו כוח רב להשפיע על האדם בקבלת ההחלטה הנכונה. חשוב להתייעץ במספר אנשים ולבחון דרכים ואלטרנטיבות שונות להשגת המטרה.

  מה עם מרוץ הסמכויות?

  אחד הגורמים המרתיעים זוגות רבים מלהתחיל בתהליך גישור גירושין הינו החשש מ"מירוץ הסמכויות". ייעוץ גירושין ע"י עורכי דין הממליצים לפתוח תיק ברבנות או בביהמ"ש לענייני משפחה על מנת "לתפוס" את הסמכות, עלול לגרור את המשפחה בסופו של יום למאבק משפטי ולהסלמה קשה במערכות היחסים המשפחתיות.

  החלטתי שאני רוצה להיפרד אבל אני מתקשה לעשות את הצעד. האם אפשר להגיע לפגישה לבד?

  אפשר להגיע לטיפול אינדבידואלי לקראת גירושין. בפגישות אחד על אחד תינתן התייחסות והכוונה לכל נושא או בעיה  המטרידה אותך במהלך תהליך הגישור.

  הטיפול יאפשר סביבה המאפשרת התבוננות על תהליכים מודעים ולא מודעים המשפיעים על מהלך חיינו בהקשר של פרידה וגירושין. הטיפול יתייחס למקור הכוחות והמוטיבציה שלנו – מה מניע אותנו ומה עוצר, מה מקור הבחירות שלנו והאם הן טובות ונכונות לנו.

  במצבי גירושין, ישנם מקרים רבים בהם ישנה השפעה על הדימוי העצמי, קשיים ביצירת יחסים אינטימיים, מצבי חרדה ודיכאון, ריקנות וכד'. מצבים אלו אינם גזירת גורל והם ניתנים לטיפול, הקלה וריפוי.

  מסגרת הטיפול תבחר בהתאם לצרכיך האישיים: טיפול קצר מועד, או טיפול לטווח ארוך; טיפול בגישה התנהגותית קוגנטיבית ו/או דינמית. כמובן, ניתן לקבל טיפול אינדבידואלי גם כחלק מייעוץ זוגי.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות