דף הבית
גישור משפחתי
סכסוך בין אחים

סכסוך בין אחים

בכל משפחה נורמטיבית צצים מדי פעם סכסוכים בין מרכיבים שונים של המשפחה. לעיתים בין ההורים, בין אחד ההורים לאחד הילדים, ולפעמים גם בין האחים, עלולים לפרוץ סכסוכים. ישנן משפחות שמתגברות על הסכסוכים בדרכים שונות, אך ישנן משפחות שמתפרקות והיחסים בין בני המשפחה המסוכסכים גורמים לניתוק של שנים ארוכות, לפעמים ארוכות מדי. לעיתים, בני המשפחה מנסים לפתור את הסכסוך בכוחות עצמם, או בעזרת מגשרים. הסכסוכים בד"כ נוגעים למספר נושאים, כמו טיפול בהורים, עסק משפחתי ועוד.

בכל שאלה צרו איתנו קשר...

  איך שומרים על שלמות המשפחה כאשר יש סכסוך בין האחים

  כאשר מדובר בסכסוך בין אחים, ישנן הרבה אמוציות מעורבות במחלוקת שנוצרה ביניהם. לכן, התערבותו של אדם זר, שאינו מעורב או מכיר את שורש הסכסוך בין הגורמים השונים, עשויה להיות חיובית ויעילה יותר, משל אדם המקורב לצדדים, שזווית הראיה שלו עשויה להיות מושפעת מהיכרות רבת שנים עם הצדדים המסוכסכים. חשוב למצוא גורם מגשר בעל ניסיון בתחום הגישור בתוך המשפחה, שיוכל לגשר בין הצדדים המסוכסכים, באופן מאוזן, ששני הצדדים יחושו שהם לא יצאו מורווחים מתיקון היחסים ביניהם.

  מה קורה כאשר הסכסוך נוגע לעסק משפחתי?

  כשמדובר בסכסוך הנוגע לעסק משפחתי, הפתרון עלול להיות יותר מקיף ומורכב. כאשר מגשר צריך לטפל בסכסוך הנוגע לעסק משפחתי, עליו ללמוד את הנושא יותר לעומק, להבין את ההיבטים המשפטיים של הסכסוך ואת שורש לידת הסכסוך. לפעמים, לא מספיק לפתור את הסכסוך ברמת האחים, לפעמים גם גורמים נוספים מעורבים באופן ממשי בסכסוך, וגם אותם צריך לרצות ולפייס.

  פתרון סכסוך בין אחים הנוגע לטיפול בהורים מבוגרים או בענייני ירושה

  תיקון היחסים בין אחים מסוכסכים כשמדובר בטיפול בהורים מבוגרים או בענייני ירושה, עלול להיות מסובך, מפני שההורים נמצאים בלב ליבו של הסכסוך ואינם יכולים להשפיע, לטובה, על אף אחד מהצדדים. חילופי האשמות הכבדים בין הצדדים עלולים להשאיר צלקות שרק יעמיקו את הקרע. חשוב שהדמות המגשרת, תהיה סמכותית ועם הרבה ניסיון בתחום. במיוחד כשמדובר בנושאים כמו טיפול בהורים מבוגרים או בענייני ירושה, הצדדים נוטים להתבצע בעמדותיהם, ולמגשר נדרשת הרבה סבלנות כדי לפתור את הסכסוך ביניהם.

  כיצד הליך גישור יכול לסייע לפתור סכסוך בין אחים?

  כאשר אחים מסוכסכים פונים למגשרים מקצועיים, הכוונה שלהם למצוא פתרון צודק ומאוזן לסכסוך ביניהם, ואם אפשר, גם לתקן את היחסים ביניהם. כי אחרת, סביר להניח שהם היו פונים ישירות לבית המשפט, מבלי לנסות את הפתרון של גישור ישיר בין הצדדים. מגשר מנוסה ומיומן, יכול לגרום לצדדים לראות את התמונה הכוללת של הסכסוך, ולהבין שניתן לגשר בין הפערים, אם כל אחד יידע לוותר על עמדותיו הנוקשות והבלתי מתפשרות. תהליך של גישור יכול להצליח רק אם שני הצדדים יהיו מוכנים לחצות את הגשר ולהיפגש באמצע.

  בית לגישור משפחתי ועסקי "שוֹלֶם", מעניק גישור משפחתי מקצועי בתחום דיני המשפחה ובתחומים אחרים.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות