טיפול זוגי

טיפול זוגי מאפשר להגיע להחלטה מושכלת האם וכיצד ניתן להציל את היחסים.

פעמים רבות מגיעים אלינו זוגות המצויים במשבר, ורוצים לתת נסיון נוסף לשיקום היחסים לפני החלטה להפרד. טיפול זוגי, בשונה מגישור זוגי, הינו תהליך עומק. בני הזוג מונחים ע"י מטפלים זוגיים מוסמכים להבנת המקורות לקשיים ויחד עם המטפל/ת מוצאים את הדרכים לשיקום ויציאה מהמשבר בזוגיות. במסגרת תהליכי גישור בשוֹלֶם אנו מפנים את בני הזוג לקבלת טיפול זוגי על מנת לאפשר להם לשקם את מערכת היחסים.

מהו טיפול זוגי בשוֹלֶם?

החיים מפגישים אותנו עם שינויים ואתגרים רבים , אנו עוברים שלבים ומוצאים את עצמנו מול סיטואציות חדשות, חלקן צפויות וחלקן לא. במצבים אלו תחושות רבות עולות: בלבול וייאוש כמו גם תקווה.

הצוות בשוֹלֶם מסייע לזוגות להתבונן מזוית ראיה חדשה, תוך הבנה לגבי מהות המצב ומשמעויותיו. היכולת להתבונן על עצמנו ולהבין טוב יותר, הם שמאפשרים לנו התמודדות טובה ובחירות נכונות בחיינו.

בשוֹלֶם, נעניק לך אוזן קשבת וחושבת. נתבונן איתך על הצרכים העולים מהפרידה ונעזור לך למצוא כיוון וסדר במבוך החיים. היכולת להתבונן ולהבין דברים הינה מרכזית לתהליך של שינוי ושיפור החיים.

פנו אלינו בכל שאלה כאן:

  באילו מקרים מגיעים לטיפול זוגי?

  נסיון לשיקום היחסים: ייעוץ זוגי עלה כצורך במסגרת תהליכי גישור בהם הגיעו זוגות לתהליך גישור זוגי והחליטו לתת "צ'אנס" נוסף לקשר.

  התמודדות עם שינויי החיים הצפויים והבלתי צפויים יכולה להיות טובה ויעילה יותר כשיש הבנה, התחשבות הדדית ותחושת צוות גם לאחר הפרידה.
  ייעוץ זוגי ניתן, בין היתר, במצבים של:

  •     משבר ביחסים ויציאה ממנו
  •     התמודדות עם בגידה ע"י ייעוץ זוגי
  •     מצבים של חוסר אמון וקנאה
  •     לבטים לגבי פרידה
  •     התמודדות עם תהליכי הפרידה
  •     בניית פרק ב'

  שיפור התקשורת לקראת פרידה לצורך סיוע בהליך הגישור: ראינו, כי שילוב של ייעוץ זוגי במסגרת תהליכי הגישור עוזר בגיבוש העקרונות להסכם. לכן, החלטנו להוסיף ייעוץ זוגי איכותי באמצעות מספר מטפלים משפחתיים מוסמכים למקרים המתאימים. במרכז גישור 'שוֹלֶם' אנו משלבים אלמנטים של ייעוץ זוגי תוך כדי תהליך הגישור בהתאם לרצון הצדדים ולצרכיהם. השילוב מאפשר תהליכי פרידה מודעים יותר, הקלה על ההתמודדות עם המשבר גם להורים וגם לילדים. שיתוף הפעולה בין הגורמים המטפלים, אנשי ייעוץ זוגי, המגשרים ועורכי הדין הנמצאים תחת קורת גג אחת, מסייע למשפחה להגיע להסכם בדרך יעילה יותר. שיתוף פעולה זה מקרין גם על שיתוף הפעולה בין ההורים במהלך ולאחר הפרידה.

  האם אפשר להגיע לבד לייעוץ זוגי?

  כן. ניתן לקבל טיפול אינדבידואלי גם כחלק מייעוץ זוגי. בפגישות אחד על אחד תינתן התייחסות והכוונה לכל נושא או בעיה המטרידה אותך במהלך תהליך הגישור.

  מסגרת הטיפול תבחר בהתאם לצרכיך האישיים: טיפול קצר מועד, או טיפול לטווח ארוך; טיפול בגישה התנהגותית קוגנטיבית ו/או דינמית.

  הטיפול יאפשר סביבה המאפשרת התבוננות על תהליכים מודעים ולא מודעים המשפיעים על מהלך חיינו בהקשר של פרידה וגירושין. הטיפול יתייחס למקור הכוחות והמוטיבציה שלנו – מה מניע אותנו ומה עוצר, מה מקור הבחירות שלנו והאם הן טובות ונכונות לנו. במצבי גירושין, ישנם מקרים רבים בהם ישנה השפעה על הדימוי העצמי, קשיים ביצירת יחסים אינטימיים, מצבי חרדה ודיכאון, ריקנות וכד'. מצבים אלו אינם גזירת גורל והם ניתנים לטיפול, הקלה וריפוי.

  כיצד מתנהל ייעוץ זוגי לקראת פרידה?

  ייעוץ זוגי לקראת פרידה ניתן לשני בני הזוג במפגשים משותפים, ומתייחס למערכת הזוגית: תקשורת בין אישית, חלוקת תפקידים, הורות לאחר הפרידה וכד'.

  במהלך גישור, ייתכנו מצבים בהם נדרשת התערבות טיפולית תוך כדי העבודה על תכנון הפרידה. לדוגמא, כאשר קיים חוסר החלטיות לגבי הרצון להפרד, תחושה של כוחות לא מאוזנים בין שני בני הזוג, מצבים של חוסר אמון קיצוני, חילוקי דעות בין ההורים לגבי "טובת הילדים" וכיוצ"ב. ייעוץ זוגי יאפשר ללמוד ולזהות את הצרכים שלנו ולשתף את הההורה השני, גם לאחר הפרידה. אם נדע להשתמש נכון בשפה ובתקשורת ברורה ופתוחה, אם נדע להתבונן, להקשיב ולהבין את האחר, נוכל לאפשר המשך תקשורת סבירה וסביבה המאפשרת הידברות בכל מה שקשור לגידול הילדים ולטובתם.

  היכן הילדים משתלבים בסיפור?

  אנחנו מעניקים הדרכה להורים לקראת פרידה. ההדרכה תינתן להורים כחלק מתהליך ייעוץ זוגי  או בנפרד, ו/או לדמויות המשמעותיות האחראיות והמטפלות בילדים.

  חיינו עם ילדינו אינטנסיביים ודורשים התמודדויות רבות ובפרט במצבים משבריים. אנו מוצאים את עצמנו לא פעם מול דילמות ושאלות קשות, בנסותנו להעניק להם את המירב.

  גידול ילדים הינו משימה לכל החיים, מהנה, תובענית ומאתגרת. במהלכה לא רק הילד גדל ומתפתח, אלא גם ההורה לומד ומתהווה. נוכחותנו כהורים, כדמויות משמעותיות לילדינו, מרחיבה את מהותנו. אין פרושה ויתור או ביטול צרכים אחרים שלנו, אלא מציאת דרך לאיזון ושילוב נכון בין צרכי ילדנו לצרכינו אנו. לקראת פרידה ישנן שאלות רבות כגון: כיצד לספר לילדים על הפרידה, כיצד לגרום לילדים לדבר על הקשיים שהם עוברים, כיצד ניתן להסיר את רגשות האשם מהילדים ועוד.

  הדרכת הורים בגישור גירושין תספק לכם כהורים יכולת להתבונן בתכנים, בקשיים המשותפים ולקבל החלטות והכוונה כיצד להתמודד עם השינוי בקונסטלציה של המערכת המשפחתית ולעבור את אחד המשברים הקשים בחיי המשפחה באופן נכון יותר.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות