דף הבית
מאמרי גישור
גירושין – למה זה קורה

גירושין – למה זה קורה

יש לא מעט זוגות שהכירו בנסיבות כאלו ואחרות, נסיבות שיכולות להיות דרך חברים משותפים, דרך קרובי משפחה, בטיול משותף, בעבודה, בצבא או בכל דרך אחרת. חלק לא מבוטל מאותם זוגות מתאהב והקשר מתקדם לאט לאט, ואז בשלב כלשהוא מגיע הרגע בו שני בני הזוג מבינים שהשלב הבא של היחסים ביניהם צריך להיות נישואין. הגבר מציע נישואין לאישה (בדרך כלל) וההתרגשות וההכנות בעיצומן. לאחר זמן מה של הכנות מגיע היום המיוחל והשניים נישאים בשמחה ובאושר, אבל אז מגיעה הנפילה…

איך בוחרים מגשר?


Notice: Undefined variable: row_id in /home/yjtkolvwdv/domains/shollem.co.il/public_html/wp-content/themes/business/templates/part-flex-vid.php on line 6

הנפילה מגיעה

ההתאהבות וההתרגשות מתחלפים בשגרה היום יומית, שגרה שכוללת דיור משותף, עול פרנסה, בעיות כלכליות לעיתים, ילדים משותפים שמהווים אתגר, ובכלל, היופי והשלמות שאפיינו את הקשר לפני החתונה מתחלפים בשגרה משעממת ורוטינית. חלק לא מבוטל מאותם זוגות מגיע לכדי גירושין ולמעשה היום בישראל כשליש מהזוגות הללו נפרדים.

הסיבות לגירושין

יש סיבות שונות לגירושין מהן נפוצות יותר או פחות, דרמטיות יותר או פחות. הסיבות הפחות דרמטיות הן כפי שציינו חוסר עניין עם הזמן, חוסר תשוקה וחוסר משיכה מה שגורם לצדדים לרצות ולנסות משהו אחר. הסיבות הדרמטיות יותר יכולות להיות בגידה, בעיות כלכליות שמביאות את שני הצדדים להגיע למצב בו הם לא יכולים יותר להתנהל כלכלית יחדיו, אי הסכמה על חינוך של הילדים ועוד סיבות רבות שנובעות מחוסר הסכמות וסכסוכים בין שני הצדדים.

סיפור גירושין

יש לא מעט סיפורים על מתגרשים או לפחות כאלו שהחליטו להתגרש. אחד הסיפורים הללו מדבר על בני זוג חילונים שחיו את חייהם בטוב, ויום אחד הגבר החל לאט לאט להתקרב ליהדות. כל עוד זה היה על "אש נמוכה" האישה הסכימה לזה מכיוון שזה לא הפריע לה להמשיך ולחיות כפי שהיא רוצה, אך עם הזמן הוא הלך והתחזק עד שהחזרה בתשובה שלו הפכה להיות חלק בלתי נפרד מן הבית. הוא דרש מהאישה להסתובב מחוץ לבית בלבוש צנוע יותר ממה שהיא הייתה מורגלת אליו, הוא הפך את המטבח לכשר מה שהקשה עליה לנהל את הבית כראות עיניה, הוא החליט שהבית שומר שבת מה שאומר שאין מכשירים חשמליים שעובדים וטהרת המשפחה גם היא הפכה לעניין משמעותי. האישה לא יכלה יותר והחליטה שדרכיהם צריכים להיפרד.

הליכה לגישור בין אם מדובר על גירושין ובין אם מדובר על שלום בית

בעיות בנישואין והחלטה על גירושין הן דבר נפוץ לצערנו יותר מידי. אך במקום ללכת להילחם בבית המשפט יש דרך טובה יותר לשני הצדדים. בין אם הם מחליטים לנסות ולשקם את שלום הבית שלהם ובין אם הם מחליטים להתגרש, הליכה לגישור גירושין היא הדבר הנכון. נכון, היא תדרוש מכל אחד מן הצדדים לוותר מעט על דברים שחשובים לו אך היא תהפוך את הכול לרגוע יותר ומוסכם יותר מה שיסייע לכולם.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

תפריט נגישות