דף הבית
גישור גירושין

גישור גירושין

מתוך ניסיון של מאות הסדרי גישור למדנו:
גם אם מתגרשים, המשפחה לא מתפרקת – המשפחה רק משנה צורה.

בבחירתכם לשתף פעולה בכדי לתכנן את "היום שאחרי", ישנה השפעה עצומה על טובתכם ועל טובת הילדים שלכם.

תהליך גישור בבית שוֹלֶם הוא מובנה ויחד עם זאת מותאם אישית למשפחה כדי לתת מענה לכל אחת מהדאגות: ילדים, כסף, יחסים.

המילה גירושין מעוררת אצל רובנו פחד גדול מהלא נודע – מפירוק המשפחה, מהמשמעויות הכלכליות והרגשיות לכל בני המשפחה ולפגיעה במערכות היחסים. האינסטינקט הראשוני הוא לברוח או להילחם או פשוט לא לעשות כלום – מה שממשיך את הסבל שהוביל לרצון להיפרד. לכל אחד יש מה להגיד, לכולם יש עצות, דעות אבל בסופו של יום המשפחה היא המשפחה שלכם ואתם אלו שמחליטים.

תהליכי פרידה ולפני גירושין הם דבר בלתי נמנע בחיים האנושיים, כולנו חווים פרידות קטנות וגדולות והן לרוב כואבות. לדרך הפרידה ישנה משמעות עצומה ברמה האישית והמשפחתית. ההבנה כי גם אם ישנה החלטה להתגרש, אתם עדיין נשארים בני משפחה לטוב ולרע (מכיוון שיש לכם ילדים משותפים שרואים ומרגישים אתכם כל הזמן) היא מצפן שמבוסס על האינטרס המשותף העמוק ביותר שלכם.

האחריות שלכם היא לדאוג להפרדה מוחלטת בין המרחב הזוגי שהולך ונעלם למרחב ההורי שהוא נצחי ומקודש.

גם בעניינים הכספיים וחלוקה הוגנת של המשאבים הכלכליים וגם בעניינים הקשורים לילדים שלכם ישנם אינסוף פתרונות ודרכים לתת מענה מדויק למשפחה שלכם. כדי למצוא את הדרך להסכים למרות הקושי, ולאפשר שיחה פתוחה, דיסקרטית ומקדמת כדאי להיעזר באנשי מקצוע ניטרליים שיכולים להביא מניסיונם, לנהל את הדיון באופן מכבד ולנטרל את המוקשים בדרך…

תהליכי גישור גירושין בשולם מבוססים על ניסיון עם אלפי זוגות שנפרדו בכבוד הדדי ובהוגנות (וחלקם גם חזרו לחיות יחד). מגשרים לגירושין בשולם מגיעים מתחומי ידע שונים המותאמים לצרכי המשפחה (משפטי / כלכלי / רגשי) ועובדים ברוב המקרים בצמד של גבר ואשה. התפקיד שלנו הוא להחזיר לכם את השליטה במה שקורה, את העצמאות, את התקווה שתוכלו להמשיך לתפקד כהורים משתפי פעולה ולנהל תהליך המבוסס על כבוד והוגנות. סופו של התהליך הוא חתימה על הסדר גישור בהיר ומדויק המכיל את כל מה שחשוב לכם המקבל תוקף של פסק דין.

אנחנו מבינים שהמצב הזה מבלבל מאד ולכן נמצאים כאן בשבילכם על מנת לבדוק יחד אם התהליך יכול להתאים גם למשפחה שלכם.

דברו איתנו ונעשה כל מה שאנחנו יודעים ויכולים כדי לעזור לכם לצלוח את אחד המשברים הקשים ביותר בחייו של אדם באופן מהיר, תכליתי ובעיקר אנושי.

בכל שאלה צרו איתנו קשר...

  מדוע גישור גירושין עדיף על פנייה לבית משפט? (גם לפני החוק החדש המסדיר "גישור חובה")

  1. טובת הילדים – גירושין בהסכמה עדיפים לילדים שלכם. פגישת גישור עם מנחת הורים או פסיכולוגית מסייעת לבני הזוג לתכנן את הפרידה באופן שקול ואחראי:  איך לספר לילדים, איך לא לשים אותם באמצע והכי חשוב – איך למזער את הטראומה ולגרום לילדים להרגיש שהם לא מאבדים את אמא או את אבא.

  2. הקלה רגשית לבני הזוג – גישור גירושין נותן מקום לרגשות ולחששות שלכם, ועוזר לכם להשתמש בהם בצורה בונה כדי להמשיך הלאה בחייכם, במקום לגרור כעסים ולריב בבתי משפט.
  הדרך בה הנישואין שלכם ייגמרו תשפיע משמעותית על הגישה שלכם כלפי מערכות יחסים עתידיות.

  3. בניית בסיס חיובי לטווח הארוך – בעוד בבית המשפט הדגש הוא על "ניצחון" בן הזוג, תוך הצגת הפגמים והתמקדות בפן השלילי, גישור גירושין מכוון ליצירת מכנה משותף רחב ויצירת הסכמות המסייעים בבניית בסיס משותף בין ההורים, למען הילדים.

  4. חסכון כלכלי משמעותי – בגירושין בהסכמה חוסכים לצדדים עשרות אלפי שקלים המוקדשים להגשת תביעות וכתבי הגנה. בנוסף, תהליך גישור הוא משותף ולכן שני בני הזוג חולקים בהוצאות.

  5. "מסלול אקספרס" – גישור מבטיח מסלול מהיר בבית המשפט ובבית הדין הרבני לאישור הסכם הגירושין, בעלות מופחתת ותוך מספר ימים.

  6. הקלה בירוקרטית – בתהליך גישור לגירושין עבודת הניירת נעשית עבורכם: כל הטפסים, הפרוצדורות והמסמכים מנוסחים עבורכם ע"י עורכי הדין.

  7. הליך דיסקרטי – גישור גירושין הוא הליך המאפשר לבני הזוג למצוא את הדרך לסיים את מערכת היחסים בצורה הוגנת, תוך שמירה על יחסי הורות במהלך ולאחר הגירושין, וכל זאת תוך שמירה על הפרטיות שלכם.

  8. כל האפשרויות פתוחות – כאשר אתם מחליטים על פניה לתהליך גישור גירושין, אינכם מוותרים על זכותכם לפנות לבית המשפט. תהליך הגישור חסוי, כך שבכל מקרה המשפט יתחיל מנקודה נקייה ואתם תדעו שניסיתם להימנע מעימותים משפטיים.

  מחקרים מראים שזוגות אשר עברו תהליך גירושין בהסכמה, מרוצים יותר ממערכת היחסים שלהם לאחר הגירושין ומכבדים את ההסכמות שהגיעו אליהן.

  מה מיוחד בתהליך גישור לגירושין הנערך בשוֹלֶם?

  • דגש על טובת הילדים – בגישור גירושין בשוֹלֶם אנו שמים דגש על בניית תכנית הורות משותפת אשר בראש ובראשונה דואגת לטובת הילדים, תוך התחשבות ברצונות שני בני הזוג. בגישור אתם אלו המכריעים על עתידכם, ללא כפייה של גורם חיצוני דוגמת שופט או בורר, כך שיש לכם שליטה אבסולוטית על קבלת ההחלטות – תוך הכוונה מקצועית של אנשי טיפול.
  • גישור בשניים גישור בשוֹלֶם נעשה לרוב באמצעות שני מגשרים אשר משלבים בין ידע משפטי ומיומנויות גישור. גישור בשניים מאפשר שילוב בין כישורים מקצועיים, תחושת איזון ונקודות מבט חדשות, אשר מאפשרות לקיים משא ומתן באופן יעיל ואפקטיבי, תוך התחשבות בכל ההיבטים החשובים ויצירת הסכם מיטבי לשני הצדדים.
  • שילוב התמחויות – בשילוב בין שני מגשרים אנו מקפידים על שילוב התמחויות, כאשר בדרך כלל אחד המגשרים מגיע מהתחום המשפטי-כלכלי והשני מהתחום הטיפולי. השילוב מאפשר לכם לברר את האפשרויות העומדות בפניכם מפרספקטיבות שונות, על מנת לקבל החלטות מושכלות ולבחור באפשרויות הנכונות ביותר עבור כלל בני המשפחה.
  • תהליך ממוקד ויעיל – אנחנו בשוֹלֶם מאמינים שהזמן שלכם יקר ורוצים לחסוך במשאבים שלכם. לכן תהליך הגישור אצלנו אורך מספר מפגשים בודדים והעלות הוגנת. כך אתם חוסכים מעצמכם דיונים משפטיים מתמשכים וכסף רב על עורכי דין ותביעות הדדיות.

  בדקו: האם הליך גישור גירושין מתאים לכם?

  1. אתם מאמינים שהדרך להגיע לפתרון הוא דרך הידברות – בתהליך גישור גירושין, הדרך להגשמת המטרה היא להצביע בדיון פתוח על מה שכל אחד מכם מנסה להשיג: יציבות ובטחון כלכלי, המשך קיום בכבוד בשני בתים נפרדים, שמירה על קשר הורי בחינוך הילדים ובגידולם וכיו"ב. מעצם הדיון הנוצר בתהליך הגישור, נפתח מעבר חופשי של מידע המשחרר כל אחד מכם ומאפשר מו"מ בטוח ופתוח – לקראת הסכם העונה על צרכי שני בני הזוג.

  2. לשניכם יש אינטרס משותףטובת הילדים – כדי לשמור על טובת הילדים, חשוב שגם אם ילדיכם וגם אב ילדיכם יחיו בכבוד. הסכם גירושין טוב מאפשר לשני בני הזוג לפתוח דף חדש.

  3. אתם מסכימים שמשמורת אינה קלף מיקוח – משמורת איננה קלף מיקוח לניפוח או לצמצום מזונות. מזונות נועדו לשרת את צרכי הילדים!

  מהן הדרכים להתגרש נכון?

  ראשית, להסכים על כך שאם זה קשה לשבת יחד ולדבר, אז יש אנשי מקצוע שהתפקיד שלהם הוא לאפשר דיון ענייני לגבי הדרך בה מתבצעים הגירושין – לגשר על הפערים בדרך ליצירת הסכמות. מגשרים הינם עורכי דין או בעלי ניסיון מהתחום הטיפולי או הכלכלי.

  שנית, כדי להתגרש נכון, כדאי להתמקד בעובדות בשלב הראשון. לאסוף מסמכים, נתונים, לבדוק צרכים של ההורים ושל הילדים כדי שבסוף התהליך כל אחד מהצדדים יעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית ורגשית. זהו האינטרס המשותף של שני ההורים.

  שלישית, נסו לבדוק מספר מקומות. חשוב להרגיש את הכימיה עם המגשרים, להרגיש שאתם יכולים לסמוך. להתגרש נכון באמצעות גישור דורש הסכמה בסיסית של שני הצדדים. ברגע שזו מתקבלת, הדרך להסכם מאוזן והוגן – סלולה.

  האם אפשר להתייעץ עם עורך דין במהלך הגישור?

  כן. אנחנו אף ממליצים להתייעץ עם עורך דין מטעמכם לפני חתימה על ההסכם, וזאת על מנת שתוכלו לחתום עליו בראש שקט ותוך ידיעה כי ההסכם משקף את האינטרסים המשותפים שלכם, ואת האינטרסים של כל אחד לחוד.

  אנו כמגשרים לגירושין, נשארים נייטרליים כלפי הבעל והאשה, ואין באפשרותנו לתת עצות משפטיות באופן חד-צדדי. עירוב עורך דין, במיוחד לאחר כתיבת טיוטה, יסייע לכם לראות כי ההסכמות שנוסחו אכן הוגנות והגונות. במידה ואתם מיוצגים ע"י עו"ד, אתם מוזמנים לצרף אותו לתהליך הגישור לגירושין, או להיוועץ בו בין הפגישות.

  איך מתחילים גישור גירושין?

  צוות מגשרי שוֹלֶם יסייעו לכם להגיע להסכמה לגבי ההתנהלות כבר משיחת הטלפון הראשונה. חשוב שתציינו את כוונתכם ותפיסתכם את כוונתו של הצד השני. ישנם כמה מצבים אפשריים: המצב הראשון הוא ששני בני הזוג לא יודעים האם הם מעוניינים להפרד, המצב השני הוא שאחד מבני הזוג מעוניין להתגרש והשני לא, המצב השלישי הוא שבני הזוג החליטו שהם מעוניינים להתגרש.

  שני המצבים הראשונים הם מורכבים יותר, ולכן השלב הראשון בגישור יהיה להסכים על ההמשך. ישנן אפשרויות רבות אליהן תהליך הגישור יכול להוביל אך הדבר החשוב ביותר הוא לזכור ששום דבר לא יקרה לפני ששני בני הזוג מסכימים לכך. ההסכמה הראשונית בגישור היא שלא לעשות דבר באופן חד-צדדי, דבר היכול לשבור את האמון ואת היכולת להסכים.

  המצב השלישי, בו שניכם מעוניינים בגירושין, מאופיין בתהליך מובנה ושיטתי ליצירת הסכם כולל, ברור ומקיף.

  בשורה התחתונה, למעלה מ-80% מתיקי הגירושין נגמרים בהסכם, ומנסיוננו, ככל שמתמודדים בשלב מוקדם יותר בבעיה כך אחוזי ההסכמה גבוהים יותר.

  תהליך גישור גירושין כולל ליווי מלא עד לאישור ההסכם בפני בית המשפט.
  בבחירתכם לשתף פעולה בכדי לתכנן את "היום שאחרי", ישנה השפעה עצומה על טובתכם ועל טובת הילדים שלכם.

  תהליך גישור בשוֹלֶם הוא מובנה ויחד עם זאת מותאם אישית למשפחה כדי לתת מענה לכל אחת מהדאגות: ילדים, כסף, יחסים.

  על מה מדברים בגישור?

  גישור גירושין מתפרש באופן שונה אצל אנשים שונים. מבחינתנו, גישור לגירושין משמעותו שאתם כבני זוג, תשבו יחד באותו חדר עם מגשרים משותפים-נייטרלים. בעזרתם של המגשרים, תעברו על כל הנושאים שעליכם לפתור, כך ששניכם יחדיו, תשתפו פעולה בתהליך הפרידה. אחד היתרונות המשמעותיים בגישור הוא שלמגשרים יש אפשרות לדבר עם כל אחד מכם גם בנפרד, כך שבמידה וישנם דברים שקשה או לא ברור כיצד להעלותם בפני ההורה השני ניתן יהיה לבטאם בחופשיות בפגישה הנפרדת. חשוב לציין כי המגשרים שומרים על חיסיון ולא מעבירים מידע ללא אישור שלכם.

  נושאים אשר בדרך כלל עולים במסגרת גישור גירושין:

  1. תוכנית הורות – קביעת דרכי התנהלות ההורים בנוגע לגידול הילדים.
  2. קביעת משמורת – משמורת משותפת / משמורת אם / אב.
  3. תכנון דמי מזונות ילדים – גישור גירושין יסייע לכם למצוא את הדרך האופטימלית לתכנן זאת.
  4. חלוקת רכוש – הדרך ל"חלוקה חכמה" של הנכסים והרכוש.
  5. גט – בסוף תהליך הגישור מגיעים לבית הדין הרבני ל"מסלול אקספרס".

  מה זה חוק גישור חובה?

  גם מערכת הנהלת בתי המשפט, מכירה בשנים האחרונות בכך שדרך המלך בענייני גירושין הינה באמצעות תהליך גישור. כיום, בעקבות חוק גישור חובה, לא ניתן להגיש תביעות לבית המשפט או לבית הדין בטרם הזוג עבר בפגישות מהו"ת אצל יחידת הסיוע. במהלך פגישות אלו, יחידת הסיוע בוחנת עם הצדדים את האפשרות להיעזר במגשר מתוך רשימת המגשרים של בתי המשפט (שחלק ניכר ממגשרי שולם נמנים עליה לאחר שעברו מבחנים עיוניים ומעשיים). אין מניעה כמובן ואולי אפילו עדיף לפנות להליך הגישור בטרם פנייה לערכאות ואולם, גם לאחר פנייה לערכאות באמצעות בקשה ליישוב סכסוך, ניתן להקפיא את ההליכים לתקופת הגישור.

  למה בתהליך גישור גירושין בשוֹלֶם בוחרים גישור בשניים?

  הייחודיות בשוֹלֶם הינה בדרך הפעולה. הליך גישור גירושין בשוֹלֶם נעשה בד"כ באמצעות שני מגשרים מעולמות תומכים: עורך דין, פסיכיאטר, פסיכולוגית, מטפלת זוגית, מנחת הורים ועוד. דרך זו מאפשרת תמיכה רחבה בזוגות שבוחרים להיכנס להליך הגישור, וכן שילוב בין כישורים מקצועיים, תחושת איזון ונקודת מבט חדשות במסגרת תהליך הגישור ויצירת ההסכם.

  האם גישור בגירושין באמת עובד?

  אנשים רבים שואלים: "האם גישור גירושין באמת עובד?" התשובה פשוטה: כן. מנסיוננו, וכן מתוך שנים של מחקרים בנושא, זוגות מרוצים הרבה יותר מתהליך של גישור מאשר זוגות שהתגרשו אחרת. סביר להניח, שתהליך הגישור ייקח פחות זמן ויעלה פחות כסף מן האלטרנטיבות הקיימות.

  הוולנטריות והנייטרליות בתהליך גישור גירושין יוצר תהליך שהוא אפקטיבי. שילוב של צד שלישי נייטרלי בתהליך, מסייע למזער את הסיכונים הכרוכים בניהול מו"מ ישיר בין הצדדים. מגשר מכווין את הצדדים למו"מ יעיל ואפקטיבי, שואל את השאלות הנכונות מתוך ניסיון עם זוגות אחרים ודואג לכך שההסכם יהיה מאוזן ולטובת הילדים. תהליך גישור גירושין הוא התהליך המתאים לזוגות שהחליטו על גירושין בהסכמה.

  בנוסף, היתרון המרכזי בתהליך גישור גירושין הינו שהוא משאיר אותך ואת בן/בת זוגך בשליטה על הגירושין. גישור לגירושין יוצר הבדל עצום בהחלמה מן הגירושין והמשך התפקוד בחייכם. הגישור מקל על ילדיכם בתהליך הכואב של הפרידה.

  מכיוון שהמידע בגישור הינו משותף, הגישור מאפשר לכם, כבני זוג, להתמודד יחד כדי להוריד את ההוצאות הגדלות מעצם המעבר לבתים נפרדים, ובעזרת מגשרים מיומנים, למצוא את הדרך המתאימה לכם ביותר לסיים את הסכסוך ולהמשיך לחיים חדשים.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות