דף הבית
מאמרי גישור
מהן הדרכים להתגרש נכון

מהן הדרכים להתגרש נכון

האם קיימים גירושין מהירים? האם יש כזה דבר גירושין נפלאים?

הפרידה נעשית בין אהובים, גם אם לשעבר: בני זוג חולקים בינהם משפחה, רכוש, היסטוריה – אך גם עתיד. גירושין עלולים להיות טראומתיים ולהיחקק כצלקת בנפש ההורים והילדים כאחד, אך תהליך גירושין מהיר הנעשה בשיתוף פעולה יחסוך מכם עוגמת נפש אדירה ונזקים נפשיים וכלכליים. במרכז גישור שולם נוכל להעניק לכם הזדמנות להתגרש נכון ולשמור על הילדים ועל עצמכם בתהליך של גירושין מהירים, עם כמה שפחות כאב ונזק. אם אתם מבקשים ללמוד איך מתגרשים מהר, ואולי להצליח להתגרש בשלום, אתם מוזמנים לקרוא הלאה.

אנו מתמחים בייסוד קשב המאפשר שיחה,

שיחה המאפשרת הגעה הדדית להסכם,

הסכם שיהיה הטוב ביותר עבור שניכם.

איך להתגרש בכלל, ואיך מתגרשים מהר?

לעיתים אתם במצב של פרידה לפני גירושין אך לעיתים עדיין בתוך הקשר הזוגי. מחשבות על פרידה עולות בשל מגוון נסיבות, ואתם מהרהרים אם להתגרש או לא. בנקודת זמן זו עדיין לא חלקתם עם מישהו את המחשבה על גירושין. בשלב זה, שיחת ייעוץ איתנו תציג בפניכם את הדרך המיטבית לניהול הליך גירושין מהירים ובעיקר איך להתגרש בשלום. לעיתים מתחיל "מירוץ סמכויות" בין בני הזוג כאשר האחד פונה אל ביה"ד הרבני והאחר לביהמ"ש לענייני משפחה, וכך לרוב נפתחת מלחמה משפטית ארוכה, יקרה, מייגעת ומייסרת.

איך מתגרשים נכון ונמנעים מטעויות?

מטרת הגירושין היא גט, אך הדרך אליו משתנה בכפוף להחלטות שתקבלו. לאחר שגמלה ההחלטה בליבכם, נשאלת השאלה איך מתגרשים נכון. ההמלצה היא להתחיל בהתייעצות עם אנשי מקצוע כגון עו"ד שזהו תחום התמחותו, כדי להבין את הנתיבים השונים בהם עשוי להתנהל ההליך: להתגרש נכון הוא התהליך בו אנו מתמחים, גישור לגירושין בו נייסד יחד איתכם שיחה פתוחה וכנה בה נסייע לכם לגבש הסכמות. יש משקל רב לבחירה בגישור כדרך להתגרש באופן שיותיר כמה שפחות משקעים. הגירושין מתחילים, בשאיפה, כמו שהחל הקשר – ביחד ובדרכי נועם וכבוד הדדי.

שלוש המלצות לטובת גירושין מהירים, צמצום הנזק וחסכון כספי:

 

  • היעזרו באנשי מקצוע מנוסים ומומחים בתחום. תוכלו להשתתף בתהליך יחד עם הצד השני או לתת לאנשי המקצוע לגבש ביניכם ולהציע לכם הסכם הוגן המקובל על שניכם. זכרו: גם בעת גישור אתם יכולים להיות מלווים ע"י עו"ד מטעמכם שיאשר עבורכם את המתווה וההסכמות. המטרה שלנו היא למנוע נזק נוסף מהילדים, למנוע מלחמות מיותרות שקורעות את התא המשפחתי ולייסד עבורכם עתיד בו תוכלו לשתף פעולה בכל ההסדרים בינכם.
  • שמרו על זכויותיכם, אך הכירו בזכויות הצד השני. גירושין נכונים נעשים בתהליך מכבד המונע מכם ומהילדים טראומות מיותרות מעבר לפרידה. "גירושים נפלאים" הם השאיפה של רבים: הם מותירים כל צד בתחושת הקלה והופכים את הפרידה לכואבת פחות, ובה בעת מונעים מכם הוצאות מיותרות הכרוכות במאבק משפטי.
  • קחו אחריות על הגעה להסכמות במהלך תהליך הגישור, וכך לא ייכפה עליכם פתרון "מלמעלה", מטעם בית המשפט. לכל החלטה שיגיע ביהמ"ש תוכלו להגיע בעצמכם ובצוותא בזכות הייעוץ שלנו. בנבחרת המגשרים שלנו עו"ד ואנשי טיפול משפחתי ופסיכולוגי, התהליך זריז וזול בהרבה מאשר האלטרנטיבה של פנייה לערכאות. יחד נגיע לניסוח הסכם הוגן ומאוזן והוא זה שיקבל תוקף של פס"ד בהמשך ויוביל אתכם למתן גט.

לסיכום

מגשרים המתמחים בגירושין מעניקים לכם יחד או לחוד את הבטחון שבניהול גישור מקצועי ונייטראלי, הגעה לקשב הדדי וכנות בגיבוש הסכם מקיף העונה על כל צרכי ההווה ומניח מסילות לשיתוף פעולה בעתיד. הסדרי הראייה עבור הילדים, סוג המשמורת, גובה דמי המזונות, חלוקת הרכוש בינכם וכל הנושאים הכרוכים בגירושין – נבחרת המגשרים שלנו עומדת לרשותכם בכל עת ויחד נחשוף בפניכם איך מתגרשים יפה.

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...