דף הבית
מאמרי גישור
גישור לאיחוי משבר בזוגיות – התמיכה לקשר ביניכם

גישור לאיחוי משבר בזוגיות – התמיכה לקשר ביניכם

גם האהבות הגדולות ביותר חוות קשיים. בשולם אנו עוסקים בכך מדי יום, ומעניקים לזוגות את ההזדמנות להחזיר לעצמם את הביטחון בקשר, את היכולת לנהל נכון נקודות מורכבות בחיים ואת היכולת לצאת לעתיד משודרג בצוותא.

נבחרת המגשרים שלנו מורכבת מאנשים שזוהי התמחותם: בנבחרת שלנו אנשי מקצוע טיפולי\משפחתי (פסיכולוג, עו"ס ומטפלים), עו"ד המגיע מעולם המשפחה ואווירה ייחודית בבית המוקדש לגישור שמצליח לייצר דיאלוג כן ופתוח. אם אתם חשים שאתם ברגע משברי בזוגיות שלכם או סוחבים עמכם תחושות לא חיוביות בקשר לקשר – שוחחו עימנו. גם אם זוהי מחשבה בה טרם שיתפתם איש, אנו נסייע לכם לאבחן ולשקף את המהות המייצרת קשיים.

כל זוג שהחליט לחיות יחד עשה זאת מתוך אהבה ואמונה בעתיד המשותף, אך לא כל זוג שהחל את דרכו בשנות העשרים לחייו יכול היה לדמיין כיצד תיראה תקופה מסויימת לקראת או אחרי גיל 40, למשל, בה כל אחד מבני הזוג עלול להיות מותש מדרישות העבודה ודאגות כלכליות, האחריות העצומה שבגידול הילדים או בעיות אישיות או בריאותיות: במצבים אלו השחיקה היא מהירה ועצומה ופעמים רבות הופך בן הזוג ליעד עליו פורצים תסכולים רבים. כך מתחיל משבר בזוגיות, ואין זה סוד שאחוז הגירושין בישראל ובעולם ככלל הנו גבוה מאוד: אך מניסיוננו המשפטי והטיפולי אנו יודעים כי ברבים ממקרי הגירושין נפרדים בני זוג אוהבים שלא הצליחו לנהל נכון את הסכסוך בינהם.

  כיצד מסייע גישור זוגי לפתור בעיות בזוגיות?

  מניסיוננו, המכנה המשותף של זוגות הוא רחב בהרבה מרוב המשברים שפוקדים אותם, והלב נשבר כאשר זוגות אשר יכלו להנות מחיים נהדרים בצוותא נפרדים בגלל עניין שמבחינה מקצועית גישור זוגי היה מסיים בזריזות. משפחות נקרעות לשווא בגלל מחלוקות שבראי הזמן הן לעיתים פעוטות, ואנו כאן כדי למנוע מכם להגיע למצב טראגי זה.

  נבחרת המגשרים של מרכז שולם לגישור מורכבת ממגשרים מקצועיים שזהו המקצוע שלהם, ובכך אנו מתמחים לאורך שנים ארוכות של פעילות וגישור מומצלח בין זוגות רבים. הצוות שילווה אתכם בתהליך מורכב במיוחד לפי הסיטואציה שלכם ויכיל עו"ד המתמחה בתחום לצד איש טיפול כגון עו"ס או פסיכולוג אשר יעניק את הצד הטיפולי. יחד נייסד שיחה בה בזכות האובייקטיביות והנייטראליות שלנו נוכל לגעת באופן הדדי ומאוזן בכל תחום ואתם תוכלו להגיע למקום נקי ממשקעים. אנו ממליצים לכם להתייעץ עמנו גם אם כעת אתם רק צד אחד שמעוניין בגישור.

  מהו היתרון של גישור?

  לגישור יתרונות רבים כאשר הראשון שבהם הוא זריזות התהליך: תופתעו להתרשם כמה מהר ניתן, בליווי מקצועי נכון, לשוחח על נושאים שאולי טרם פתחתם, וכמה מוגן יחוש כל אחד מכם במהלך השיחה. לדיון פתוח וכן המנוהל באופן מאוזן יש את היכולת להתגבר על כל מכשול, והניסיון שלנו מחזק זאת מדי יום. גם במקרים בהם חשבתם שפרידה היא הפתרון, הדבר לא בהכרח נכון: לעיתים כן, ואנו מסייעים גם להיפרד נכון, אך אנו בטוחים שרבים הציעו לכם "לתת צ'אנס": איך נותנים צ'אנס למערכת יחסים שהעכירה לאורך שנים? גישור הוא כנראה התשובה היחידה לכך.

  ההבדל בין גישור וטיפול זוגי

  מעצם שמו מניח טיפול זוגי כרקע לטיפול את היכולת של מטפל להביא זוג לוויתורים והסכמות בשיטות שונות. טיפול זוגי מתמקד בפן הפסיכולוגי של הקשר ודורש ברוב המקרים זמן אורך ותהליך ממושך. בהכללה, טיפול זוגי לא מסתיים בגישור אך עשוי לשמש כרקע לו: פעמים רבות התובנות אליהן ניתן להגיע בסוג של שיחות פסיכולוגיות מסייעות להתקדם אל עתיד טוב יותר.

  גישור במהותו הוא תהליך קונקרטי ופרקטי הנוגע בקשת רחבה של נושאים, שכן סוג אנשי המקצוע המנהלים אותו במרכז שולם לגישור יכולים לדון איתכם באספקטים כלכליים ומשפטיים בד בבד עם צדדים רגשיים והתנהגותיים: היתרון שלנו הוא בצוות המקצועי שלנו המגיע מעולמות מגוונים ומעניק לכם כלים פרקטיים לצד הסכמות בעת הצורך. התהליך הוא מהיר יחסית לכל אלטרנטיבה וזול ממנה, והצוות הרב-מקצועי מגלם יתרונות וידע רחבים ומקיפים עבורכם במקום אחד ובתהליך רב רובדי.

  קרבות עקרים בין שותפים לקשר

  בעינינו ומניסיוננו רב השנים, מלחמות בין בני זוג הן מצב עקר ויקר, מתיש ומעציב: אך בכל פעם אנו שמחים לגלות מחדש כיצד שיחה הנוגעת בפתיחות בכל התחומים המרכיבים את החיים המשותפים מצליחה באופן מיידי לקלף את העוינות ולהסיר את המחיצות. קשה להגיע לכך לבד ונדרשת הכוונה של מגשרים מקצועיים: אנו רוצים שתזכרו זאת כאשר אתם מצויים במצב של משבר בזוגיות ושתדעו כמה פשוטה יכולה להיות הדרך לאיחוי המשבר ויישוב הסכסוך על ידי גישור זוגי. אנו מבטיחים לכם שלרוב הזוגות בעיות דומות, נושאי המחלוקת שלכם נפוצים, ולמרבה הצער מהווים לעיתים בסיס לפרידות בין זוגות שיכלו להימנע מכך.

  גישור הוא תהליך המאפשר לכם להתבטא ולזכות בקשב. המוטיב ההדדי מצליח לעבוד כאשר מגשרים מנוסים משתתפים איתכם בניהול השיחה, וההסכמות והפתרונות מגיעים מכם: אנו עדים ממקור ראשון לזריזות בה ניתן לגשר על פערים וכמה מתח ומצוקה יכולות לייצר אי הבנות פשוטות.

  אל תוותרו לפני שבאמת צריך – כך נמנעים מחרטה

  יש זמן בו סיוע מאנשי מקצוע יעניק לכם כיוון משותף חדש בחיים. המחלוקות שבעיניכם נראות עצומות הן עבורנו העיסוק היומיומי, ועל סמך זאת אנו מבטיחים כי גם במקרה שלכם נוכל לייצר שיחה מקדמת. אין תחליף לניסיון של מגשרים מקצועיים בפירוק רכבי המחלוקת והבהרת נקודות חשוכות באופן שייקרב אתכם אחד אל השני – ואל פתרון המחלוקת. בנוסף, גישור יעניק לכם את הכלים והיכולת לפתור בעצמכם מחלוקות שיעלו בעתיד, מבלי שהמחלוקת תהפוך למריבה אלא באופן מכבד ופרקטי.

  אל תוותרו על הקשר שלכם – הפתרון מצוי לפעמים במרחק פגישת גישור אחת ואתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל צורה וזמן.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות