סלין מעוז

מגשרת, מנחת קבוצות / הורים, מאמנת בכלכלת המשפחה ועו"ד

מכירים את ההרגשה ש"הגעתם למקום הנכון"? זה בדיוק מה שקרה לי כשהגעתי לקורס הגישור. כל הדברים שלמדתי, כל החיים, הכינו אותי בדיוק לזה. פתאום הכל הסתדר, כל הדברים התאימו זה לזה ויצרו עבורי היגיון, אמונה ורצון לעסוק בתחום.

למדתי משפטים, עסקתי בעריכת דין כמה שנים; הייתי הרבה שנים מורה לפסיכומטרי ביואל גבע – במסגרת עבודתי פגשתי אנשים שהתמודדו עם קשיים ואתגרים, ניסיתי ככל יכולתי להיות לעזר, להקשיב, לתמוך, לעודד; אני דולה (תומכת לידה), וזכיתי ללוות כמה אמהות בתהליך לידה מרגש; למדתי הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר; אני מתנדבת כמלווה משפחות בעמותת פעמונים, המסייעת למשפחות שנקלעו לקשיים כלכליים. לבסוף למדתי גישור, עשיתי פרקטיקום ולמדתי גישור במשפחה.

לכאורה, עסקתי בתחומים "שונים", אך כל הדברים שלמדתי קשורים באנשים. אני אוהבת אנשים. מבחינתי, כל אדם הוא "קופסת הפתעות", כל אדם הוא אחר – גם אם ב"הגדרה" הם נמצאים באותה סיטואציה (תלמיד, יולדת, מתגשר בקונפליקט). כל חיי פגשתי אנשים שמתמודדים עם אתגרים או קשיים והתפקיד שלי, כפי שאני רואה אותו, הוא להבין את האדם המסוים והסיטואציה המיוחדת שבה הוא נמצא, ולנסות לתווך. עולם הגישור קושר יחד את כל המיומנויות שרכשתי, ונותן מסגרת אמיתית ופרקטית, שאני מאמינה בה בלב שלם, לפתרון קונפליקטים.

קונפליקטים הם לא עניין נעים. בוודאי לא למי שנמצא כלוא עמוק בתוכם, אבל גם לא למי שנחשף להם, שרואה ושומע אותם. בעיני, זו זכות גדולה להיות קול שפוי, אופטימי, מאיר, בתוך לב הקונפליקט. הייתי בעצמי במצבי קונפליקט ואני יודעת כמה עזרה לי נוכחותו של קול כזה, בתוך הסערה.

  • LL.B הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב. חברה בלשכת עורכי הדין.
  • בוגרת מכון אדלר, הנחיית קבוצות הורים
  • בוגרת קורס גישור בסיסי, קורס פרקטיקום – גומא
  • בוגרת קורס גישור במשפחה – שוֹלֶם
  • מתנדבת בעמותת פעמונים, מלוות משפחות; מנחת הכשרות מלווים ומדריכה איזורית

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...