דף הבית
קורסים וסדנאות
פרקטיקום בגישור

פרקטיקום בגישור

התוכנית להתנסות מעשית בגישור באישור הנהלת בתי המשפט

כמעט בכל מקצוע, המעבר בין התיאוריה לבין הניסיון המעשי הוא מעבר שדורש אומץ לב, תחושת מסוגלות והדרכה. כך גם בעולם הגישור. הקורס הבסיסי מקנה יסודות וכלים בסיסיים אך מובן מאליו, ש-60 שעות או 80 שעות, הן רק ההתחלה בדרך להיקרא מגשר מקצועי.

את השלב החשוב של המעבר, כדאי לעשות במקום שזה מה שעושים בו – לא רק בתיאוריה אלא גם בפועל. בשילוב עם כלים חדשניים מעולמות ההקשבה (מיינדפולנס) והמו"מ, בוגרי פרקטיקום בשוֹלֶם מקבלים יתרון יחסי משמעותי בהמשך התפתחות הקריירה שלהם.

אחד מהתנאים הבסיסיים לכניסה לרשימת המגשרים המקבלים תיקים מבתי המשפט הוא השתתפות בפרקטיקום. מה צריך לדעת על התוכנית? איך היא מתבצעת ולמה כדאי לעבור אותה בבית שוֹלֶם?

קורס הפרקטיקום ייפתח ביוני 2024 בכפוף לאישור הנהלת בתי המשפט. לפרטים צרו קשר

  כבר הגעת לגשר – לא תעבור אותו?

  אז למדת גישור והשקעת ויש לך תעודת מגשר, אבל איך תקבל תיקים מבית המשפט בלי פרקטיקום?

  מה זה בדיוק פרקטיקום בגישור?

  פרקטיקום הוא תוכנית התנסות מעשית בגישור באישור ובפיקוח הנהלת בתי המשפט . הנחת העבודה של תוכנית זו היא שמגשרים אשר עברו הכשרה בגישור, זקוקים לעוד כלים מעשיים כדי להתמודד עם גישורים מהחיים עצמם, ולשם כך יש צורך בהתנסות מעשית בגישור, שתתבצע בצורה מודרכת ותאפשר למגשרים להעמיק וליישם את הידע התיאורטי שרכשו במהלך הקורס, ולשכלל את יכולותיהם ודעותיהם.

  קורס הפרקטיקום, התוכנית להתנסות מודרכת בגישור, היא תכנית הדגל בעולם ההכשרה הגישורי. זוהי תכנית עשירה, מגוונת, יסודית ומעמיקה, שמטרתה להוביל את המגשר בהתנסותו בעולם המעשי של הגישור. במהלך הפרקטיקום יוטמע הידע אשר נרכש בקורס הגישור הלכה למעשה בגישורים המבוצעים בפועל על ידי המשתתפים.

  ההתנסות כוללת כלים, מיומנויות וטכניקות מתקדמות בגישור הלכה למעשה בתיקים אמיתיים הנשלחים לבית שוֹלֶם מבית המשפט לתביעות קטנות, תוך הדרכה וליווי של מנחי הפרקטיקום.

  פרקטיקום בבית שוֹלֶם - התוכנית המקיפה בדרך לעיסוק בגישור

  התוכנית בבית שוֹלֶם מתבצעת בהנחיית מגשרים מנוסים ומקצועיים, בעלי שנות ניסיון רבות בניהול הליכי גישור מגוונים ומורכבים, המוסמכים מטעם הנהלת בתי משפט להדרכת פרקטיקום.

  בית שוֹלֶם עוסק בגישור באופן מעשי למעלה מ-12 שנים.

  היתרונות של השתתפות בתוכנית בבית שוֹלֶם הם רבים, ביניהם:

  • קורס פרקטיקום מקיף, מעמיק והארוך ביותר, ביחס לקריטריונים שנקבעו על ידי הנהלת בתי המשפט ומבוסס על מה שעובד בפועל.
  • התנסות במיינדפולנס: מעבר לכלי הגישור והמשא ומתן הקונבנציונליים, יתנסו המגשרים גם בכלים מעולם המיינדפולנס, המאפשרים יכולות הקשבה ונוכחות מיטיבה של המגשר בחדר הגישור.
  • מקצועיות וניסיון: המנהל המקצועי של הקורס שהוא המדריך הראשי, הינו מהשורה הראשונה של קובעי המדיניות בתהליכי הגישור בארץ.
  • קבוצות לימוד קטנות: הפרקטיקום מורכב מקבוצה אינטימית של עד 8 משתתפים הנבחרים בקפידה ועוברים יחד, בהובלת מדריכי הפרקטיקום, תהליך אישי וקבוצתי של גיבוש זהות מקצועית כמגשרים.
  • התנסות בתיקים אמיתיים: הגישור בתיקים אמיתיים מביא להיכרות משמעותית עם הזירה הגישורית המעשית, כמו גם עם המשתתף עצמו כמגשר. המשתתף יגלה את החוזקות שלו, היכולות שלו והאתגרים העומדים בפניו, וכל זאת תוך השתפרות וצמיחה מתמדת.
  • כל משתתף בפרקטיקום יגשר לפחות ב-6 מקרים אמיתיים, אחד מהם יחד עם מדריך מנוסה והשאר עם המשתתפים האחרים (בצמד). התיקים ייספרו למשתתפים כחלק ממסגרת הניסיון הנדרש על ידי הנהלת בתי המשפט.

  הפרקטיקום מקנה למשתתפים התנסות בפועל עם אנשים הנמצאים בסכסוך אמיתי, העמקה בהיבטים תיאורטיים תוך קבלת משוב ממגשרים מנוסים ומועבר ע"י צוות רב תחומי מעולמות המשפט והטיפול, ומתוך תפיסות וניסיון שהתגבשו במהלך הפרקטיקה מקצועית.

  למי מיועדת התוכנית?

  • מגשרים בוגרי הכשרה בסיסית בגישור בהיקף של 40 שעות לימוד לפחות או קורס הכשרה בענייני משפחה בהיקף של 60 שעות לפחות.
  • בעלי תואר אקדמי בתחום כלשהו ממוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.
  • בעלי חמש שנות ניסיון לפחות בתחום עיסוקם המקצועי.

  מה עושים בפועל?

  התוכנית תתקיים בבית שוֹלֶם בו מתקיימים מזה למעלה מעשור, מידי יום, גישורים רבים ומגוונים. בתוך כך, חניכי הקורס ייהנו מהניסיון המצטבר וההכשרה המתקדמת של מנחי התכנית וצוות שוֹלֶם בעולם הגישור.

  התוכנית נפרשת על פני 16 מפגשים בני חמש שעות כל אחד (סה"כ 100 שעות), והיא עשירה ומגוונת:

  • סדנאות תוכן בנושאי חוק ומשפט
  • סוגי ואופי הסכסוכים בבתי משפט לתביעות קטנות ובבתי משפט השלום
  • תיאום גישורים, מתן וקבלת משוב
  • הסדרי גישור
  • מיומנויות מתקדמות בגישור
  • הכרות מעמיקה עם מאמרים ותיאוריות בתחום הגישור תוך יישומם בשטח.

  את התוכנית תלווה כל העת גישת המיינדפולנס בגישור, באמצעותה יחשפו משתתפי הקורס לפרספקטיבה נוספת על עולם הגישור תוך הכרות עם טכניקות מתקדמות של ניהול קשב, נוכחות, יצירתיות והתבוננות.

  מועד הקורס:

  הקורס הקרוב ייפתח ב- 5/6/2024 בוקר 8:30-13:30

  *פתיחת הקורס כפופה לאישור הנהלת בתי המשפט

  מיקום הקורס:

  הקורס יתקיים בשוֹלֶם – בית לגישור משפחתי ועסקי – רוטשילד 103 ת"א.

  עם מי תלמדו בתוכנית?

  ניר בן נון

  ניר בן-נון

  מגשר, עו"ד ומייסד שוֹלֶם, בעל ניסיון רב בעולמות הטיפול, המשפט והכלכלה

  אסנת עין דור חצב מגשרת

  אסנת עין-דור חצב

  מגשרת, עו"ד ופסיכולוגית בעלת ניסיון רב בפרקטיקה והדרכת גישור

  תוכנית פרקטיקום של בית שוֹלֶם מספקת כלים מעשיים בגישור, בתיקים אמיתיים שנשלחים מבית המשפט. עם התוכנית תוכלו לבסס את הידע המקצועי בשימוש בכלים שקשורים לעבודת הגישור, ולפתח את המיומנות הבסיסית הנדרשת למגשר בעבודתו.

  בוגרי הקורס יקבלו תעודה המוכרת ע"י הנהלת בתי המשפט.

  לקבלת מידע נוסף והרשמה לקורס פרקטיקום – תוכנית התנסות מעשית בגישור, מקיפה, יסודית ועם המון ערך מוסף, צרו עמנו קשר עוד היום והבטיחו את מקומכם בקורס הבא.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות