קורס גישור

הקורסים הבאים יפתחו בימי שלישי מה- 10/10/2023 בין השעות 15:00-20:00 או ימי שני מה-9/10/2023 בין השעות 9:00-14:00.

יש לא מעט קורסי גישור בשוק הישראלי. רוב הקורסים הם של כ- 40 שעות אקדמיות. אם אתם רוצים לסמן וי על לימודי גישור, אל תמשיכו לקרוא. אבל…

אם אתם מחפשים קורס גישור מעמיק, מאנשים שגישור הוא המקצוע שלהם, שעוזרים מדי יום לאנשים לפתור קונפליקטים ויישבו מאות סכסוכים ומחלוקות, בתחום העסקי ובתחום המשפחתי. נבחרת שוֹלֶם תסייע למתאימים, לקבל את הידע הבסיסי בגישור.

קורס גישור המבוסס ניסיון רב ותיאוריה מתקדמת, הקניית כלים מתקדמים של הקשבה, כישורי מו"מ מתקדמים ודרך להגיע לפתרונות יצירתיים. פנו אלינו לראיון אישי ונראה אם זה יכול להתאים. בשוֹלֶם, מעבירים קורס אחד או שניים בשנה מתוך תפיסת עולם שהקורס המעמיק לא מתאים לכל אחד – מבטיחים לכם שהקבוצה נבחרת בפינצטה…

אז אם אתם לא רוצים לסמן וי אלא להתחיל דרך למקצוע מופלא שעושה שלום בין אנשים ואתם מרגישים שיש לכם את זה, דברו איתנו כאן:

  הדרך הנכונה ליישוב קונפליקטים

  גישור הוא הרבה מעבר ליישוב סכסוכים. גישור הוא דרך חיים, המשלבת בין איכויות של הקשבה עמוקה, הבנה מערכתית, חשיבה יצירתית ויכולות בינאישיות גבוהות.

  קורס גישור של שוֹלֶם נולד מתוך החזון לייצר מרחב מקצועי ואיכותי להקניית השפה הגישורית, על כל רבדיה.

  לימודים עם ערך מוסף

  קורס הגישור של שוֹלֶם עוסק בלימוד פרקטיקות הקשבה, ניהול מו"מ ויישוב סכסוכים, והוא מאגד בתוכו עולם של ערכים, מושגים וכלים מתחום התקשורת הבינאישית.

  הקורס מספק למגשר לעתיד כלים אפקטיביים ליישוב סכסוכים, באמצעות מנחים המגיעים "מהשטח", ומתמקדים, בנוסף לפן התיאורטי, בפן המעשי, מתוך היכרות עם סיטואציות מתוך חדר הגישור, אותן הובילו כמגשרים.

  מסלולי הלימוד

  קורס גישור בסיסי

  קורס הגישור הבסיסי חושף את המשתתפים לראשונה לעולם הגישור, תוך הקניית ידע תיאורטי ומעשי המהווה בסיס להכשרת המשתתפים כמגשרים כמו גם פרקטיקות עכשוויות ומתקדמות מתחומי הפסיכולוגיה, הנוירו-ביולוגיה, הקוגניציה, מנגנוני הקשב, המיינדפולנס, המשפט והמשא ומתן.

  קורס גישור משפחה

  קורס המיועד למגשרים המעוניינים להתמקצע בתחום המשפחה. הקורס משלב ידע תיאורטי מעמיק בנושאים רגשיים ומשפטיים הקשורים בסכסוכי משפחה (בדגש על סכסוכים בין בני זוג), כמו גם התנסות מעשית במצבים אופייניים לאופיים הייחודי של גישורי המשפחה (עבודה עם התנגדויות, פערים במידת הבשלות של צדדים לגישור, עבודה עם רגשות בעוצמות גבוהות וכיו"ב).

  פרקטיקום

  קורס להתנסות מעשית בגישור, הנועד להטמיע את הידע אשר נרכש בקורס הגישור הלכה למעשה בגישורים. במסגרת הפרקטיקום יגשרו המגשרים בתיקי בית משפט לתביעות קטנות, תוך הדרכה וליווי של מנחי הפרקטיקום. לצד הגישור המעשי יוקדש הפרקטיקום להרחבה והעמקה של הידע התיאורטי בגישור.
  למידע נוסף >

  ללמוד גישור בבית שוֹלֶם

  לימוד גישור בתוך בית פעיל לגישור, שנושם גישורים רבים ומגוונים המנוהלים על ידי צוותי גישור רב מערכתיים מתוך עולמות תוכן רחבים. במרכז פועל צוות מדריכים מקצועיים ומנוסים, בעלי הכשרה מהתחום הטיפולי, המשפטי והכלכלי, ומתקיימים בו גישורים רבים בתחומי המשפחה ובתחום העסקי. המגשרים מגיעים מעולם הפרקטיקה, בנוסף לנסיון האקדמי, כך שהלימודים מבוססים על נסיון, על דוגמאות מהשטח, ויחד עם זאת מחוברים לאקדמיה ולתיאוריות עכשוויות, מתקדמות ומורכבות.

  תכני הקורס יאפשרו לכם, עורכי דין ומשפטנים, אנשי טיפול, מנהלים בארגונים, מנהלי משאבי אנוש וכל מי שמחפש כיוון בעל משמעות וערך, להיחשף לעולם חדש של חשיבה, אותה תוכלו להביא לתוך המקצועות הקיימים שלכם, כמו גם להתפתח לכיוונים נוספים.

  מה לומדים בקורס גישור בשוֹלֶם?

  • דיאלוג ודיאלוג בקבוצה.
  • הבנה תיאורטית של מאפייני הקונפליקט ומקורותיו.
  • הבנה תיאורטית של גישות וסגנונות שונים לפתרון קונפליקט.
  • היכולת להסביר את יתרונותיו של הליך הגישור כחלופה לפתרון קונפליקטים.
  • הבסיס הערכי של הגישור.
  • הרקע ההתפתחותי של הליך הגישור בארץ ובעולם.
  • מודלים שונים בגישור ואפשרויות יישומם.
  • הבנה ויישום של מושגים מרכזיים בתהליך הגישור: המציאות ותפיסת המציאות על ידי הצדדים, אינטרסים מול עמדות, נורמות, קריטריונים וסטנדרטים חיצוניים, אסטרטגיות בניהול משא ומתן משלב, תהליך פתרון בעיות.
  • הכרת הליך הגישור על שלביו השונים.
  • סוגיות מרכזיות הקשורות בניהול הליך הגישור חלופות ליישוב קונפליקט, עריכת הסכם, כללי אתיקה.
  • הסדרי גישור – סוגיות תיאורטיות ומעשיות.

  את מי תפגשו בלימודים?

  ניר בן נון

  ניר בן נון

  מגשר ועו"ד ומייסד שוֹלֶם, בעל ניסיון רב בעולמות הטיפול, המשפט והכלכלה

  מיקי ליכטנשטיין

  מיקי ליכטנשטיין

  נוירופסיכולוג, מגשר ומרצה בעל שם עולמי בתחום הגישור וחבר בוועדה המייעצת מכוח תקנות בתי המשפט

  אסנת עין דור חצב מגשרת

  אסנת עין-דור חצב

  מגשרת, עורכת דין ופסיכולוגית בעלת ניסיון רב בפרקטיקה והדרכת גישור

  תנאי קבלה: תואר ראשון לפחות.
  *במקרים חריגים תתאפשר קבלה גם ללא תואר ראשון על סמך ריאיון אישי בלבד.

  היקף הקורס: 60 שעות אקדמיות

  תנאי מעבר וקבלת תעודת מגשר: השתתפות פעילה בלפחות 85% מהמפגשים.

  בנוסף לתעודת מגשר, ניתנת במרכז שוֹלֶם גם תעודת מגשר בינלאומי בשיטת מיינדפולנס מטעם המרכז.

  עם תום הקורס תקבלו ליווי וייעוץ של צוות מרכז שוֹלֶם, כדי לסייע לכם בהתפתחות המקצועית.

  במרכז שוֹלֶם תיהנו משילוב של לימודי תיאוריה ופרקטיקה מבוססים על תכנים וגישות עכשוויות ועדכניות בעולם הדיאלוג והגישור, כאשר כל תכני הקורס מועברים על פי הנחיות ועדת גדות להכשרת והסמכת מגשרים.

  רוצים לדעת עוד? דברו איתנו...

  תפריט נגישות